backBtn

SuperMag innowacja w wapnowaniu gleby

Opublikowano: 2019-01-14 img

W celu szybkiego zaopatrzenia roślin w magnez firma Polcalc wprowadza na rynek nowy INNOWACYJNY nawóz wapniowo-magnezowy o nazwie SuperMag, który jest produkowany ze zmikronizowanej mączki magnezowej zawierającej cenne dla roślin makro i mikroelementy (B, Zn, Mn, Mo, Fe, Cu).

SuperMag to nawóz o najwyższej zawartości wapnia i magnezu. Pierwiastki te ze względu na sposób obróbki surowca cechują się łatwą przyswajalnością dla roślin. Znaczenie pobranego przez rośliny wapnia należy rozpatrywać zarówno w skali mikro (różnicowanie komórek) jak i makro (tworzenie tkanek i organów). Pełni on szereg bardzo istotnych funkcji w roślinie. Wchodzi m.in. w skład ścian komórkowych i decyduje o ich przepuszczalności, aktywuje enzymy, neutralizuje kwasy organiczne, wpływa na rozwój i wzrost korzeni.

Pierwiastek ten pełni rolę zarówno strukturalną wchodząc w skład błon i ścian komórkowych jak i funkcję wtórnego przekaźnika informacji – kalmodulina. Przyczynia się to do zwiększenia odporności na patogeny i infekcje.

Drugim makropierwiastkiem niezbędnym dla życia roślin występującym w nawozie SuperMag jest magnez. Jego zawartość wynosi 42% MgCO₃. Magnez w roślinie spełnia szereg ważnych funkcji fizjologicznych. Reguluje intensywność fotosyntezy ponieważ warunkuje zawartość chlorofilu w liściach. Decyduje także o przemianach energetycznych w roślinie, syntezie węglowodanów, tłuszczów i białek oraz transporcie asymilatów, ogranicza zawartość azotanów. Wykazano, iż magnez pobudza rozwój systemu korzeniowego i procesy pobierania przez rośliny składników pokarmowych z gleby.

SuperMag dzięki wysokiej zawartości wapnia i magnezu wpływa na szybkie podwyższenie odczynu gleby, przez co zwiększa przyswajalność makropierwiastków powodując znaczący wzrostu plonów roślin uprawnych. SuperMag jest produkowany w całkowicie ekologicznej technologii – bez użycia klejów oraz innych „ ulepszaczy”. Substancją wiążącą granulki jest woda. Dzięki temu, produkt charakteryzuje się 100% reaktywnością. Bezpośrednio po trafieniu do gleby, wiąże się z zawartą w niej wodą a granulki ulegają rozpadowi i wchodzą w reakcję z glebą. Uwolnienie dobroczynnych substancji mineralnych następuje więc błyskawicznie. Uderzająco odróżnia to produkt SuperMag od nawozów oferowanych przez innych producentów, które wiązane są klejami, a w takich przypadkach czas reakcji z glebą może wynieść nawet kilka lat.

Każda granulka naszego produktu ma olbrzymi potencjał odkwaszania. Testy laboratoryjne wykazały, że pozwala ona na odkwaszenie około 0,5 kg gleby z pH4 do pH7. Nawóz może być stosowany całorocznie.

Atest OSChR dla produktu SuperMag

Aktualności

Zainteresują cię również

arrowPrev
arrowNext
Wszystkie wpisy
Komunikat