Wapno węglanowe granulowane - wapno na pole

Polcalc

Wapno węglanowe granulowane POLCALC III generacji (big-bag) – naturalne, efektywne i przyjazne glebie

Polcalc III GENERACJI jest wysokoreaktywnym nawozem wapniowym przeznaczonym do błyskawicznego podnoszenia odczynu pH gleby i zaopatrzenia roślin w wapń. Produkt składa się z granulowanej mączki wapiennej pochodzenia jurajskiego – wapń całkowity 52 % CaO (odmiana 04 wg Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 8 września 2010 r.).

Korzyści z zastosowania produktu:

Skuteczny, wydajny i jeden z najlepszych nawozów na rynku do odkwaszania gleb

Działa natychmiastowo i efektywnie podnosi pH gleby

Nawóz ekologiczny, posiada Świadectwo Kwalifikacji Do Stosowania w Rolnictwie Ekologicznym wydane przez Instytut IUNG w Puławach

Wspomaga rozwój roślin oraz wydatnie poprawia jakość gleby

Parametry techniczne:

Parametry chemiczne:
Zawartość tlenku wapnia w s.m. CaO:
52%
Zawartość wody:
7 % +- 2%
Reaktywność całkowita:
99%
Liczba zobojętniania:
51%
Parametry fizyczne:
Rozdrobnienie cząstek:
45% < 20 mikronów ; 85% <90 mikronów
Uziarnienie:
od 2mm do 6mm

Charakterystyka produktu

Cechy produktu

Nazwa handlowa: Polcalc III Generacji

Synonim: Wapno nawozowe granulowane

Nazwa chemiczna: Węglan wapnia

Wapno węglanowe granulowane POLCALC III GENERACJI to nawóz wysokoreaktywny o najwyższych parametrach odkwaszających i bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie. Produkt powstaje wskutek specjalistycznego przerobu i jest zaliczony do typu PFC-2 wg klasyfikacji opublikowanej w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2019/1009 z dn. 5 czerwca 2019 r. Nawóz CE charakteryzuje się wyższą zawartością przeliczeniową tlenku wapnia, która wynosi 52% CaO w suchej masie. Pozostały skład nawozu to: związki krzemu, magnezu, molibdenu i żelaza.

Warunki stosowania

Produkt należy wysiewać podobnie jak inne nawozy granulowane przy pomocy standardowych rozsiewaczy rolniczych. Produkt ten idealnie nadaje się także do wapnowania pogłównego. Produkt ma właściwości odkwaszające skoncentrowane w małej dawce pod konkretną uprawę. Produkt należy wysiewać pogłównie, posiewnie lub przedsiewnie pod agregat. Nie należy wysiewać granulatu pod orkę – mieszanie z glebą jest niewskazane – lepiej zastosować na wierzch na wyrównane pole i pozostawić granulat by się rozłożył i przesączył wgłąb humusu wraz z wodą opadową . Produkt idealnie nadaje się do stosowania na użytki zielone znacząco podnosząc ich wydajność. Doskonale współpracuje z mocznikiem na użytkach zielonych podwajając jego efektywność.

Wielkość dawek

Wielkość dawek określa TABELA WAPNOWANIA UPRAW W SYSTEMIE POLCALC . Dla większości upraw i gleb w Polsce dawki wynoszą od 500 do 1000 kg na hektar w zależności od zakwaszenia gleby i jej jakości. Im lepszej klasy gleba tym potrzeby są większe.

Mieszanie z innymi nawozami

Produkt granulowany można bez obaw mieszać z innymi nawozami granulowanymi oraz innymi nawozami (pylistymi) za wyjątkiem: saletry amonowej, obornika, fosforanu amonu (granulowanym), siarczanem amonu (pylistym) i Super Fosfatem (pylistym). Aplikację wapna granulowanego z wyżej wymienionymi nawozami sztucznymi należy poprzedzić odstępem czasowym minimum dwóch tygodni a z obornikiem minimum 4 tygodnie. Mieszanie oznacza wysiew nawozu w jednym terminie a nie mieszanie w komorze rozsiewacza. Nawozu Polcalc III Generacji nie należy mieszać z żadnym nawozem w komorze rozsiewacza.

Opakowanie i przechowywanie

Nawóz CE Polcalc III Generacji jest pakowany w big-bag 500kg z wkładką foliową zabezpieczającą przed wilgocią. Należy
przechowywać w suchym i wentylowanym miejscu, pod zadaszeniem. Najlepiej chronić przed wpływem opadów atmosferycznych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z infolinią
Działu Handlu:

880 880 801

Zapoznałem się
Nasza strona korzysta z plików cookies generowanych w jedynie w celach pomiarów statystycznych. Jeżeli nie zablokujesz plików cookies w swojej przeglądarce internetowej, to tym samym zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.