POLCALC III GENERACJIIntensywne prace badawcze prowadzone przez pracowników POLCALC pozwoliły na pełne rozpoznanie potrzeb odbiorców – zarówno właścicieli niewielkich gospodarstw rodzinnych, jak i wielkich plantatorów. Odpowiedzią na ich oczekiwania jest innowacyjna technologicznie receptura granulowanego nawozu wapniowego POLCALC III GENERACJI. Jego produkcja oparta jest o wysokoreaktywną mączkę wapienną powstałą na skutek przetwarzania skał wapiennych.

Cechy chemiczne i fizyczne wapna granulowanego POLCALC III GENERACJI zapewniają osiągnięcie optymalnych cech użytkowych. Łączą one prostotę stosowania z szerokim wachlarzem płynących z nich korzyści. Innymi słowy, łatwość i prostota wysiewu doskonale uzupełniają wysoką jakość i reaktywność produktu. Nigdy wcześniej odkwaszanie gleb, ich ochrona przed spadkiem pH oraz dostarczanie roślinom wapnia nie były tak proste!


Kilka słów o nawozie granulowanym POLCALC III GENERACJI.

Używany przez nas surowiec  jest najmłodszą odmianą gęstej skały wapiennej występującej w Polsce. Jej cechy fizyczne pozwalają na maksymalne rozdrobnienie surowca. Wielkość pojedynczych ziaren nie przekracza kilku mikronów. W następstwie niezwykle skomplikowanego, lecz ekologicznego, procesu produkcji te pojedyncze mikro-cząsteczki łączone są w niewielkie granulki. Dzięki temu ich rozsiewanie  jest bardzo proste, podobnie jak innych nawozów granulowanych. Wysoka reaktywność preparatu powoduje, że w nawilgoconym środowisku gleby granulki szybko rozpadają się i uwalniają dobroczynny wapń. Wszechstronnie wpływa on na środowisko glebowe i uprawy.

Z jednej strony regulowane jest w ten sposób zakwaszenie gleby, co z kolei wpływa na zahamowanie przyswajania przez rośliny toksycznych związków chemicznych takich jak toksyczny glin; z drugiej zaś – preparat jest doskonałym źródłem wapnia dla samych roślin. Łatwość jego przyswajania przez uprawy wynika, ze wspomnianego wyżej, ekstremalnego rozdrobnienia półproduktu. Oba aspekty zastosowania preparatu POLCALC III GENERACJI mają na celu optymalizację warunków wzrostu roślin, co bezpośrednio przekłada się na jakość i ilość plonów.


Dlaczego Polcalc to najlepszy nawóz wapniowy na rynku ?

Po pierwsze, dzięki doświadczeniu i wielu eksperymentom zyskaliśmy praktyczną przewagę nad konkurencją. Wiemy jak zastosować nasz produkt aby osiągnąć pożądany efekt optymalnego poziomu pH przy możliwie niskim nakładzie kosztów. Tą wiedzą dzielimy się z odbiorcami naszych produktów – do każdego opakowania załączona jest szczegółowa instrukcja stosowania. Nasz produkt jest bezpieczny i ekologiczny, zdecydowanie polecany do stosowania pogłównie i na użytki zielone.

Efekty wapnowania naszym produktem utrzymują się najdłużej ze wszystkich dostępnych preparatów tego typu na rynku! Niektóre produkty dostępne na rynku wprowadzają rolników w błąd, co do jakości, pomijając najistotniejszy parametr jakościowy nawozu wapniowego, jakim jest stopień rozdrobnienia surowca. Istnieją na rynku produkty w tej samej cenie, które w swojej masie mają nawet 90% frakcji nierozpuszczalnych i nieprzydatnych rolniczo! Jak łatwo obliczyć jedna tona naszego produktu może zastąpić 10 ton takiego otoczkowanego kamyka.

Bardzo popularny w Polsce jest nawóz granulowany z magnezem znanego i dużego producenta, który bardzo dobrze się wysiewa, ale niestety na tym kończy się jego działanie. Nierozdrobniony dolomit z którego jest stworzony nigdy się nie rozpuści i nie zareaguje z kwasami, a gips który jest dodawany aby skusić rolnika zawartością siarki jest zupełnie nieprzydatny rolniczo. Dlatego tak ważne jest, aby rolnik sam umiał ocenić wartość nawozu który mu się oferuje. Dzięki naszym poradom zyskasz wiedzę, dzięki której nie dasz się oszukać na zakupie pseudonawozów.  Zaufaj ekspertom!

POLCALC III GENERACJI, to nie tylko swoista „odtrutka” dla zmęczonej intensywnymi uprawami gleby, to również intensywna odżywka wapniowa! Połączenie tych elementów pozwala na:

 • regulację i utrzymania właściwego
  poziomu zakwaszenia gleby (pH),
 • neutralizację szkodliwego oddziaływania
  związków toksycznych,
 • optymalizację zaopatrzenia roślin
  w wapń i dobroczynne pierwiastki rzadkie,
 • poprawę funkcjonowania flory bakteryjnej,
 • polepszenie struktury fizycznej gleby
  (jej gruzełkowatości).

Istotnym walorem POLCALC III GENERACJI jest również łatwość jego użytkowania. Zwróćmy uwagę, że:

 • granulowana struktura nawozu ułatwia jego rozsiewanie. Istotnie zwiększa to dokładność zabiegów agrotechnicznych. Dawkowanie   nawozu w tej postaci jest nie tylko wygodne – przede wszystkim jest tańsze. Wymaga ona mniejszego nakładu sił i środków, co już na wstępie stanowi istotny zysk dla rolnika.
 • preparat jest szczególnie użyteczny w realizacji inteligentnych programów zarządzaniem środowiskiem glebowym. Dzięki naszym ekspertom, specjalistycznemu laboratorium oraz wiedzy bazującej na najlepszych doświadczeniach plantatorów z Francji i Niemiec służymy daleko idącą pomocą w budowie indywidualnych programów zasilania wapniem gleby i upraw.
 • nawóz sprzedawany jest w konkurencyjnej cenie, cechującej się najlepszą relacją kosztów do unikalnej jakości. Zachodnie importowane odpowiedniki są nawet dwukrotnie droższe! Natomiast polskie odpowiedniki to często produkty oparte o metodę otoczkowania kamienia, a nie prawdziwą granulację.
Zapoznałem się
Nasza strona korzysta z plików cookies generowanych w jedynie w celach pomiarów statystycznych. Jeżeli nie zablokujesz plików cookies w swojej przeglądarce internetowej, to tym samym zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.