Poznaj POLCALC


Bohaterowie „Ziemi obiecanej” Reymonta mówią przy którejś okazji, że nie mają nic. I to jest „w sam raz tyle, żeby założyć wielką fabrykę”. Podobnie było z nami, u samego początku, w roku 2009, nie mieliśmy ani wielkich kapitałów, ani wsparcia zagranicznej spółki – matki. Mieliśmy natomiast pomysł, klarowną wizję i silną motywację, aby zbudować w Polsce firmę, która szybko zdobędzie sobie dominującą pozycję na rodzimym rynku nawozów wapniowych. Brakowało nam wówczas tylko jednego – nowoczesnego zakładu produkcyjnego pozwalającego na pogodzenie wysokiej wydajności i najwyższej jakości produktu.

Proces budowy zakładu produkcyjnego zaczął się od wyboru odpowiedniego miejsca. Po długich analizach nasz wybór padł na strefę przemysłową w Lubieniu Kujawskim. Początki nie były łatwe. Można znów posłużyć się cytatem – tym razem z piosenki braci Golców i powtórzyć: „moje pole, łyse pole, ale mam już plan. Pomalutku, bez pośpiechu, wszystko zrobię sam”. I rzeczywiście, na początku plac budowy był po prostu ładną kujawską łąką. Krok po kroku, w znacznej mierze samodzielnie zaczęliśmy wznosić zręby naszej pierwszej fabryki.

Jednocześnie trwały intensywne prace laboratoryjno-wdrożeniowe. Poszukiwaliśmy najlepszych surowców dostępnych w Polsce, optymalnych receptur technologicznych, a jednocześnie prowadziliśmy prace nad ich zastosowaniem w produkcji masowej.

Rok 2013 stanowi wielką cenzurę w dotychczasowej działalności Spółki. Wówczas po raz pierwszy wprowadziliśmy na rynek POLCALC III GENERACJI – unikatowy preparat wapnujący o granulowanej strukturze. Nie ma wątpliwości, że POLCALC III GENERACJI okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dziś w Lubieniu Kujawskim produkujemy około 200 tysięcy ton tego produktu rocznie, co plasuje naszą spółkę na pozycji lidera rynku wapna granulowanego w Polsce.

Kolejny krok milowy pokonaliśmy w roku 2018. Spółka uzyskała godną siebie siedzibę w zabytkowym budynku przy ulicy Sienkiewicza 82/84 w Łodzi. Nasze biura zostały z rozmysłem zaprojektowane w taki sposób, aby łączyć nowoczesność z dawnym sznytem fabryki tekstylnej Towarzystwa Akcyjnego Winkler, Gartner i Borman. W tym samym czasie zakończyliśmy proces inwestycyjny w ramach dotąd posiadanej, ponad trzyhektarowej działki w Lubieniu Kujawskim. W ciągu minionej dekady powstały tam dwa budynki produkcyjne z ultranowoczesnymi liniami granulującymi, budynek warsztatowo-produkcyjny oraz liczne obiekty magazynowe. Jest to najnowocześniejszy i najbardziej wydajny tego rodzaju kompleks w całej Europie Centralnej.

To oczywiście nie koniec historii naszej Spółki. Kolejne lata zapiszą w niej nowe rozdziały. Pomysłów, wyzwań i determinacji nam nie brakuje. Stąd z satysfakcją patrzymy wstecz, a z nadzieją naprzód.

Informacja o wydzieleniu

Zarząd Polcalc sp. z o.o. informuje o zamiarze podziału spółki. Wszelkie informacje przedstawione są w załącznikach.

Łódź, 29.01.2021
w imieniu Zarządu Seweryn Rzepecki

Dokumentacja

Plan podziału Polcalc Spółka z o.o.
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3
Załącznik nr 4

Zobacz naszą historię

2009
1. Eureka czyli zakładamy spółkę
2010
1. Nabycie działki na terenach byłego lotniska w Lubieniu Kujawskim
2011
1. Tu powstanie fabryka, czyli tuż przed wbiciem pierwszej łopaty
2. Budujemy fundamenty
3. Mamy pierwszy silos!
4. Ściany wznoszą się do góry
5. Spieszymy się przed zimą
2012
1. Budowy ciąg dalszy
2. Zaczynamy testy pierwszej linii do granulacji
3. Pierwszy granulat
2013
1. Zaczynamy produkcję
2. Pierwsze pomieszczenie biurowe
3. Ruszyła sprzedaż
4. Lato
5. Zima
2014
1. Czas na rozwój, czyli pojawiają się kolejne silosy
2. Początki naszego skalniaka
3. Zaczynamy budowę hali warsztatowej
4. Lato
5. Zakład nocą
2015
1. Warsztat niemal gotowy!
2. Niezapomniany widok
3. Wieczory i ranki
2016
1. Nowe hale magazynowe
2. Widok z lotu ptaka
3. Tęcza nad zakładem
4. Mroźny poranek
2017
1. I znów zaczynamy Nowy Rok
2018
1. Stan obecny

Dział Handlu:
  880 880 801   polcalc@polcalc.pl

Zakład Produkcji Nawozów Wapniowych
Kaliska, ul. Przemysłowa 6, 87-840 Lubień Kujawski
781 602 600   zakład@polcalc.pl

POLCALC NAWOZY WAPNIOWE sp. z o.o.
Adres do faktury: 90-318 Łódź, Sienkiewicza 82/84
REGON: 389330902
NIP: 7252310324
KRS: 0000904298
SĄD: SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Kapitał zakładowy: 1 260 000,00 ZŁ