Napisz opinię o produkcie

Ostatnie opinie

„Panie Stefanie, Na dobrze zaorany obornik można zastosować wapno Polcalc na wierzchu. Ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności - najpierw odkwaszenie, potem nawożenie NPK z zachowaniem odstępu 4 tygodnie. Jeżeli NPK idzie pod agregat nie trzeba robić okresu oczekiwania. Warto pamiętać także, że wapno można stosować zarówno przed jak i po siewie roślin.”

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Zastosowałem obornik w dawce 40t/ha pod uprawę cukinii kiedy teraz najlepiej zastosować wapno zaznaczam że przed uprawą pod cukinie chcę zastosować mocznik i nawoz npk i wymieszać go z ziemią.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Stefan

Czytaj więcej...
Panie Łukaszu, Są 2 podstawowe zasady jeśli chodzi o mieszanie z innymi nawozami. Po pierwsze nie mieszamy wapna z nawozami zawierającymi azot w formie amonowej oraz z nawozami fosforowymi. Po drugie nie mieszamy wapna z jakimikolwiek innymi nawozami w jednym rozsiewaczu. Jeśli powyższe zasady są przestrzegane, to nie należy obawiać się o straty składników pokarmowych.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Czy można wymieszać wapno granulowane z innymi nawozami?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Łukasz

Czytaj więcej...
Panie Marcinie, Najlepszym terminem wysiewu wapna Polcalc jest okres, w którym pole nie będzie przez dłuższy czas mieszane ( orki, talerzówki, agregaty) . Granulka ma wtedy czas na przeniknięcie do gleby i całkowity rozkład. W przypadku kukurydzy wysiew można przeprowadzić jesienią ( jeżeli powyższe warunki zostaną spełnione) lub wiosną po zasiewie bezpośrednio na powierzchnię pola. Nasze wapno jest nieszkodliwe w kontakcie z zielenią i nie spowoduje żadnej szkody kukurydzy.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Dzień dobry Wysiałem wapno Polcalc pod orkę, jakie będą efekty, czy jest to dla mnie duża strata?. Wysiew wiosną na ściernisko kukurydzy, a planowana uprawa to ponownie kukurydza. Niestety nie czytałem nic wcześniej na temat Waszego produktu i potraktowałem technikę wysiewu jak wapno magnezowe.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marcin

Czytaj więcej...
Panie Karolu, Głęboko zaorany obornik i rozsiane na wierzchu wapno spełnią wszystkie swoje funkcje. Proszę zwrócić jednak uwagę, by powierzchnia była wyrównana, a granulki wysiane równomiernie. Może Pan także zastosować wapno pogłównie, tuż po wchodach kukurydzy. Nie ma też żadnych przeciwwskazań do stosowania wapna Polcalc równolegle z mocznikiem i sola potasową.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, Chcę zastosować wapno Polcalc pod uprawę kukurydzy na polu obecnie rozrucony jest obornik i w jutro będzie zaorane. Czy właściwym będzie rozsianie waszego wapna na tą orkę teraz, a następnie przed siewem kukurydzy (początek maja) uprawa i siew mocznika i soli potasowej oraz fosforanu amonu?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Karol

Czytaj więcej...
Panie Krzyśku, Spokojnie można używać wapna Polcalc na zboża ozime i jare. Podstawowymi zasadami, jakimi należy się kierować jest nie mieszać wapna z nawozami azotowymi oraz nie mieszać wapna z jakimikolwiek innymi nawozami w jednym rozsiewaczu. Najważniejszą zasadą jest wysiew wapna pogłównie tak aby granulki miały czas się rozłożyć Jeśli chciałby Pan użyć nawozów azotowych należy zachować 4 tygodnie odstępu. W Pana przypadku najlepiej wysiać wapno po siewie na zboża jare i około 4 tyg po pierwszej dawce azotu na rośliny ozime.Jeśli chodzi o dawkę to zalecamy 500kg na ha .

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Dzień dobry chciałbym wysiać wapno na zboża ozime i jare ,moje pytanie jest takie kiedy można po nich stosować nawozy azotowe i wieloskładnikowe i jakie wapno by było najlepsze i jakie dawki . Jesienią robiłem badania pH gleba jest gliniasta odczyn pH od kwaśnego do bardzo kwaśnego z góry dziękuje

Produkt: Wapno granulowane Autor: Krzysiek

Czytaj więcej...
Panie Michale, Jęczmień jary jest rośliną bardzo wrażliwą na zakwaszenie, dlatego im wcześniej odkwasimy glebę przed siewem tym lepiej. Nasze wapno można zastosować na zaorany obornik, jeżeli powierzchnia była w miarę wyrównana i minęło co najmniej 3-4 tygodnie od przyorania obornika . Wapno Polcalc III generacji idealnie sprawdza się także pogłównie po siewie jęczmienia. Jest to produkt ekologiczny i bezpieczny i nie szkodzi zielonym częściom roślin .

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, Chcę zastosować wapno Polcalc pod uprawę jęczmienia jarego, Pole zaorane na jesień (obornik), zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie granuli teraz, ok 3tyg przed siewem jęczmienia (bez mieszania go z glebą) czy dopiero pogłównie po siewie jęczmienia?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Michał

Czytaj więcej...
Panie Hubercie, W przypadku kukurydzy lepiej będzie najpierw zastosować obornik, a następnie po zasiewie wysiać wapno na wierzch. Okres 8 tygodni może być zbyt krótki, aby granulki wapna mogły się w całości rozłożyć.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Mam nową dzierżawę i myślę zasiać tam kukurydzę tylko, że jest niskie ph i myślę zastosować 8tygodni przed obornikiem wapno polcalc, co o tym myślicie?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Hubert

Czytaj więcej...
Jeśli gleba nie jest zupełnie zmarznięta (czyli do głębokości 30 cm) to nie ma problemu, może Pan wapnować już teraz, zwłaszcza że wapno działa w pierwszej kolejności na glebę, a dopiero pośrednio ma wpływ na wzrost i rozwój roślin (przez podniesienie pH gleby), dlatego proszę się nie obawiać pobudzenia roślin. Odstęp między zastosowaniem wapna i saletry amonowej powinien wynosić minimum 4 tygodnie lub więcej, w zależności od tego czy jeden lub drugi nawóz zdążyły się w glebie rozpuścić.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Czy w lutym podczas ujemnych temperatur można wysiać na zboża ozime polcalc III generacji, ponieważ jesienią nie pozwalały na to warunki pogodowe? Czy wapnowanie nie pobudzi roślin? Wiosną chcę zastosować saletrę amonową. Czy wapnowanie wykonać jest lepiej po zastosowaniu saletry amonowej?

Autor: Mirek

Czytaj więcej...
Panie Andrzeju, należy tu dokonać kilku sprostowań. Wapno Polcalc III Generacji jest wapnem pochodzenia jurajskiego, a więc pochodzi z przemiału wapieni okresu Jury, czyli z tzw. "kredy technicznej". Polcalc III Generacji jest wapnem odmiany 04, co oznacza, że minimalna zawartość CaO wynosi 50% (dodatkowym kryterium jest są badania przesiewowe), natomiast wapno odmiany 06a również pochodzi z naturalnej kopaliny, jednak z innego okresu geologicznego, a minimalna zawartość CaO to tylko 35%. Jeśli chodzi o rozpuszczanie w kwasach, to proszę zrobić prosty test, mianowicie polać nasze wapno octem, kwas octowy zawarty w occie również nie jest mocnym kwasem, niewielkie jest też jego stężenie, mimo to reakcja zachodzi natychmiast, podobnie jest z kwasem cytrynowym. Dodatkowym kryterium przemawiającym za wyborem naszego wapna jest jego rozdrobnienie - 90% cząstek przechodzi przez sito o wymiarach boku 0,05 mm.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Oczywiście będzie wpływać na wschody cebuli - w bardzo pozytywny sposób, zabieg wapnowania jest dopuszczalny nawet zimą, ale proszę nie rozsiewać wapna na pokrywę śnieżną, na glebę zalaną wodą i przemarzniętą do głębokości 30 cm, więc na wapnowanie jest szansa podczas odwilży czy przymrozków. Nasze nie ma absolutnie żadnych żrących czy palących właściwości, więc o wschody cebuli na pewno nie musi się Pan obawiać.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, Spotkałem się ze zdecydowaną opinią ,że wapno granulowane polcalc niewiele ma wspólnego z kredą pochodzenia naturalnego odmiany 06a, w związku z czym jest '' gorsze '' od w/w. i nie rozpuszcza się dobrze w wodzie i w słabych kwasach glebowych / test w kwasie cytrynowym/. Jestem od kilku lat '' użytkownikiem '' wapna polcalc i ciekawi mnie Pana opinia na ten temat. z poważaniem Andrzej Lipski /rolnik z woj. podlaskiego swoją opinię

Produkt: Wapno granulowane Autor: Andrzej

Czytaj więcej...
nie miałem mozliwosci wapniowac pozno jesienia ze wzgledu opadow i nie mozna było wjechac teraz zima na zamarznietym chce wysiac Czy mozna stosowac polcalc 3 generacji zima albo wczesniej wiosna a planowana jest uprawa cebuli czy nie bedzie wpływać na wschody cebuli

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marcin

Czytaj więcej...
Właściwie najlepszym rozwiązaniem byłoby najpierw pole zaorać, a potem wysiać wapno. Taka kolejność jest zalecana, ponieważ czas rozkładu granulatu może być dość długi, przy braku opadów może to trwać nawet kilka tygodni, co nie znaczy, że wapno nie jest w tym czasie skuteczne - przeciwnie, ziarna wapna są wymywane z granulatu stopniowo aż do momentu gdy pojedyncza granulka staje się krucha i zupełnie się rozkłada.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, Ile czasu musi upłynąć od wysiewu wapnia do orki aby wapno miało czas na całkowity rozkład i przesączenie przez humus ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: viking

Czytaj więcej...
Jeśli chodzi o mieszanie z innymi nawozami, to należy się kierować 2 zasadami: po pierwsze nie należy mieszać wapna z nawozami zawierającymi azot w formie amonowej oraz z nawozami fosforowymi, po drugie nie należy wapna mieszać z jakimikolwiek innymi nawozami w jednym rozsiewaczu. Są to podstawowe zasady i jeśli są przestrzegane, to nie należy obawiać się o straty składników pokarmowych.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
a z jakimi nawozami jest możliwość mieszania tego wapna?i jaki okres?

Produkt: Wapno granulowane Autor: ImięJaneek

Czytaj więcej...
Oczywiście, może Pan powtórzyć zabieg wczesną wiosną, po takiej dawce wapna z pewnością zauważy Pan bardzo dużą różnicę w plonie.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
zastosowałem 1t/ha i zostawiłem wapno na powierzchni zaoranej ziemi , teraz jest snieg.Czy mogę na wiosnę powtórzyć 1t/ha wapna .Czyli było by w sumie 2t/ha .Ph 4.2

Produkt: Wapno granulowane Autor: ImięJasiek

Czytaj więcej...
Na trwałe użytki zielone wapno rzeczywiście może być stosowane przez cały rok. Tak jak pan napisał - bez problemu granulat można wysiać nawet w styczniu, pod warunkiem, że na polu nie będzie śniegu, jednak proszę pamiętać, że granulki będą się rozkładać dopiero gdy będą miały wilgoć, a więc gdy ziemia nieco rozmarznie lub będą miały wilgoć pod śniegiem - wszystko zależy więc od pogody, w ostatnich latach bardzo często mróz i śnieg nie utrzymywały się zbyt długo zarówno w styczniu, jak i w następnych miesiącach, więc granulat miał szanse rozłożyć się do wiosny, jeśli nie na rozmarzniętej ziemi, to chociażby pod pokrywą śnieżną. Przy pH ok. 5,5 spokojnie może Pan zastosować 700-1000 kg/ha.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Generalnie zależy to od tego jakie ma Pan obecnie pH oraz kiedy i jakie nawozy zamierza Pan wysiewać. Jeśli pH gleby jest bardzo niskie, to z pewnością lepiej będzie zastosować wapno jeszcze przed siewem, możliwe też, że po wschodach roślin potrzebna będzie dawka korygująca 0,5 t/ha. Natomiast jeśli ma Pan w miarę uregulowane pH (około 6-6,5) i przedsiewnie będzie Pan stosował nawozy azotowe, fosforowe czy wieloskładnikowe, to spokojnie może Pan zastosować wapno pogłównie, po wschodach roślin.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Oczywiście, może Pan w taki sposób zastosować nasz produkt, dawka wynosi od 0,5 do 1 t/ha - zależnie od pH i rodzaju gleby. Między zastosowaniem wapna, a nawozów azotowych powinno być około 4 tygodnie odstępu, proszę uważnie obserwować granulat na polu, jeśli granulki rozpadają się i są kruche, to znaczy, że wkrótce można stosować nawozy azotowe.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam! Muszę zastosować wapno na kilka ha łąk, pod zboża jare i na oziminy, niestety w tej chwili warunki uniemożliwiają wjazd na pole, a stosowanie wiosenne koliduje z nawożeniem, głównie azotowym. Słyszałem o możliwości zastosowania POLCALC-u w styczniu, na zmarzniętą ziemię - straty mają rzekomo nie występować, a w marcu można by spokojnie stosować NPK. Czy to odpowiednie rozwiązanie? I drugie pytanie - jakie dawki POLCALC-u zaleca się na TUZ-y przy pH ok. 5,5? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Produkt: Wapno granulowane Autor: Rafał

Czytaj więcej...
Planuje zasiać kukurydze. Czy wapno lepiej rozsiać powschodowo czy wymieszać z glebą przed siewem?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jarek

Czytaj więcej...
Czy można stosować wapno wiosną na rzepak? Jeśli tak to w jakiej dawce i w jakim odstępie czasu do stosowania nawozów azotowych?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jarek

Czytaj więcej...
Odstęp wynosi około 4 tygodni, w zależności od wilgotności gleby (jeśli opadów jest więcej i gleba jest wilgotna, to wapno szybko się rozpuści i wtedy może Pan bez obaw stosować NPK). Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pana drugie pytanie, wzrost pH zależy od rodzaju gleby oraz wielu innych czynników np. zdolności buforowych, zawartości próchnicy- wszystko to jest ze sobą powiązane i ma wpływ zmianę pH, jednak gwarantujemy, że po 2 tonach wapna na hektar z całą pewnością zauważy Pan znaczącą różnicę w plonie.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
W jakim odstępie daje się NPK od zastosowania POLCALC-u ?Czy jak dam 1t/ha na jesien na gleboko zaorana ziemie na wierzch a potem 1t/ha na wiosnę przed siewem , to o ile wzrośnie Ph z 4.2Ph

Produkt: Wapno granulowane Autor: Tadeusz

Czytaj więcej...
Jak najbardziej, może Pan jeszcze teraz rozsiać wapno, jeśli oczywiście nie ma śniegu na polu. Przy takim pH śmiało proszę zastosować 1 t/ha. Może Pan zmieszać wapno z glebą, ale nie jest to wymagane, doskonały efekt osiągnie Pan zostawiając wapno na wierzchu.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam.Posiadam 1ha pola Ph gleby to 4.2 była pszenica a na wiosnę chcę zasiać jęczmień.Czy mogę teraz rozsiać wapno i zmieszać go z ziemią? Jaka dawka?

Produkt: Wapno granulowane Autor: ImięJan

Czytaj więcej...
Rzeczywiście ma Pan bardzo niskie pH, dlatego proponuję wczesną wiosną wysiać 1 t na hektar wapna Polcalc III Generacji. Po wschodach kukurydzy proszę uważnie obserwować rośliny, ponieważ będzie to bardzo dobry czas by zastosować dawkę korygującą wapna pogłównie, dawka wynosi od 0,5 to 1 t/ha.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam mam pytanie zamierzam rozsiac bardzo wczesna wiosna wapno polcalc na nowej dzierżawie narazie jest tam poplon gorczyca z rzepakim teraz przyszły mi wyniki badania ph gleby i jest to 4.3 ph do tego fosfor potas i magnez na bardzo niskim poziomie moje pytanie brzmi jak skutecznie odkwasic tą ziemię polkalkiem ile go sypać działka ma 1.7 he i jest to klasa ziemi 4a chciałbym tam zasiać kukurydze pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Konrad

Czytaj więcej...
Nasze wapno działa w pierwszym roku, więc efekt powinien byc widoczny w plonie. Pierwszą dawkę 0,5 t/ha proszę rozsiać wczesną wiosną, a potem tak jak Pan napisał - kolejną mozna zastosowac pogłównie.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, w tym roku zasiałem owies i miejscami zamiast owsa rósł tylko rdest i chwasty, które lubią odczyn gleby bardzo kwaśny, moje pytanie brzmi czy jak na wiosnę przed siewem zastosuję dawkę 500 kg/ha około 3-5 tyg i przy krzewieniu pogłównie również 500 kg to czy efekt przy żniwach będzie widoczny czy na efekt trzeba będzie czekać na kolejny rok? Teraz nie posiadam środków na kupno więc dla tego się pytam. Pozdrawiam.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Kryspin

Czytaj więcej...
Jeśli obornik i polifoska zostały głęboko zaorane, to może Pan zastosować wapno jeszcze jesienią lub nawet wczesną zimą - granulki będa miały czas, by swobodnie rozłożyć się na wierzchu. Dobrym rozwiązaniem będzie też zastosowanie wapna wiosną, jednak musi Pan brać pod uwagę inne nawozy, które będzie Pan wysiewał w podobnych terminach i pamiętać, że wapna nie wysiewamy razem z nawozami zawierającymi azot amonowy, unikamy tez wysiewu z nawozami fosforowymi. Odstęp między wapnowaniem, a wysiewem innych nawozów powinien wynosić około 4 tygodni.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, Mam zamiar posiać buraki na wiosnę na polu gdzie po próbach glebowych wyszło pH na poziomie 5,4, na działkę ma być rozrzucony obornik i dodatkowo polifoska 6. Zastanawiam się czy warto jeszcze wapnować w tym roku to pole ma to sens? Jeśli tak to w jakim momencie najlepiej było by zastosować wasz nawóz?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Eliasz

Czytaj więcej...
Wapno nawozowe (mam tu na myśli formę węglanową) nie ulega aż tak wielu przemianom w glebie, jak np. nawozy azotowe, nie przekształca się więc w żadną formę gazową. Jedynie podziałanie na węglan wapnia silnym kwasem powoduje intensywną reakcję ("burzenie") na skutek wydzielania sie gazowego dwutlenku węgla, jednak w glebie, nawet o bardzo niskim pH, taka sytuacja nie ma miejsca, poza tym najważniejszy pierwiastek, czyli wapń zawsze pozostaje w glebie.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Czyli nic nie ulatuje "do atmosfery"?

Autor: Stefan

Czytaj więcej...
Absolutnie nie, wapno wysiane na wierzch jest nawet bardziej pożyteczne dla gleby i roślin, ponieważ odkwasza glebę w całym jej profilu.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Czy wapno rozsiane na wierzch na posianej pszenicy jest mniej wartościowe, niż wapno które byłoby zabronowane, bądź dane pod agregat?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Stefan

Czytaj więcej...
Proszę zastosować Polcalc III Generacjo po siewie jęczmienia jarego, w Pana przypadku będzie to najlepsze rozwiązanie, ponieważ wapno będzie mogło pozostać długo na wierzchu i odkwasić profil glebowy oraz nie będzie reagowało z azotem amonowym, który znajduje się m.in. w Polifosce.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie momentu zastosowania wapna granulowanego Polcalc III. Na polu po uprawie pożniwnej rośnie od 4 tygodni międzyplon (łubin wąskolistny).Na wiosnę jest planowany jęczmień jary. Czy lepszą opcją będzie rozsianie wapna na rosnący łubin w tej chwili i zaoranie pola za 2 miesiące. Czy rozsianie go zaraz po zimie przed uprawami wiosennym kiedy to będzie rozsiewana Polifoska 5 oraz Mocznik przed siewem a może rozsiać wapno po siewie jęczmienia?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Tomasz

Czytaj więcej...
Jak najbardziej może Pan teraz zastosować wapno, jednak może Pan także wapnować po siewie roślin, najważniejszą zasadą jest rozsianie wapna równomiernie na wierzch pola. Jeśli zdecyduje się Pan na rozsianie wapna teraz, to proszę poczekać około 3-4 tygodnie zanim zastosuje Pan Polifoskę, jeśli natomiast zamierza Pan rozsiać wapno po siewie, to może Pan tak zrobić, jeśli Polifoska zostanie zmieszana głęboko z ziemią, a wapno zastosowane na wierzch. Oba nawozy nie powinny mieć ze sobą bezpośredniego kontaktu.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy można teraz zastosować wapno po uprawkach pożniwnych? W planach siew pszenicy ozimej pod koniec września, przedsiewnie zostanie zastosowana Polifoska 6.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Paweł

Czytaj więcej...
Najlepszym rozwiązaniem w Pana przypadku będzie rozsianie Tarnogranu 9 przed zastosowaniem upraw, w ten sposób zmiesza Pan nawóz głęboko z ziemią zgodnie z zaleceniami producenta. Tarnogran wysiany np. pod orkę sprawi, że swobodnie będzie mógł Pan rozsiać wapno na wierzch, nie dojdzie do kontaktu obu nawozów, lecz zostaną one zastosowane w optymalny dla ich działania sposób. Wapno może być stosowane zarówno przed jak i po siewie roślin.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. W planie siew pszenżyta ozimego oraz żyta. Kiedy najlepiej wysiać wapno: przed siewem czy po siewie. Przed siewem na rolę zostanie rozsiany Tarnogran bądź Tarnogran 9.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Grzegorz

Czytaj więcej...
Panie Krystianie, Polifoska jako nawóz wieloskładnikowy nie współgra idealnie z naszym wapnem, chodzi tu przede wszystkim o azot, który w niektórych formach reaguje z naszym wapnem, a w konsekwencji nastepuje jego urata w postaci gazowego amoniaku, jednak nie są to wielkie straty, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że chce Pan zmieszać Polifoskę z ziemią agragatem, a wapno rozsiać na wierzch. Zastosowanie nawozów w zaproponowany przez Pana sposób przyniesie wiele korzyści, jest to dobre rozwiązanie. Wapno Polcalc jest ekologiczne i w pełni bezpieczne dla roślin, nie ma możliwości by w jakikolwiek sposób zaszkodziło nasionom.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Jak najbardziej jest to właściwy i najlepszy termin stosowania naszego wapna, więc proszę śmiało juz teraz stosować Polcalc III Generacji.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy moge rozsiać polifoske 6,zaagregatowac, wysiac na to wapno i zasiać, czy efety beda pożądane i czy polifoska nie koliduje z wapnem, i czy wapno nie zaszkodzi na ziarno, z góry dziękuje

Produkt: Wapno granulowane Autor: Krystian

Czytaj więcej...
Witam. Czy mogę zastosować Wapno Polcalc po orce ścierniska i zabronowaniu roli pod jęczmień jary czy może proponują państwo inny termin stosowania.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Paweł

Czytaj więcej...
Proszę rozsiać wapno zaraz po zasianiu rzepaku, wapno będzie miało wystarczająco dużo czasu, by sie rozpuścić, przesączyć przez warstwę humusu, odkwasić wierzchnią warstwę gleby, jak i głębsze partie. Wiosną będzie mógł Pan bez przeszkód rozsiać inne nawozy.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Pierwszy raz chcę rozsiać wapno na pole na którym mam zamiar zasiać rzepak ozimy i zastanawiam się kiedy rozsiać wapno, czy zaraz po zasianiu rzepaku czy lepiej na wiosnę po rozsianiu nawozów azotowych czy bezpośrednio przed nimi. Pytam się by wykonać to wszystkie te czynności po kolei. Pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Dawid

Czytaj więcej...
Oczywiście można na takie pole wysiać wapno. Proszę jednak obserwować czy granulki dokładnie się rozłożyły, jeśli tak, to można stosować również RSM.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Czy po tygodniu od zasiania kukurydzy mozna rozsiac na takie pole wapno? A po miesiacu od rozsiania wapna nawozenie azotowe RSMem. Dodam ze przed uprawa byla wysiana sol a polidap podsiewaczem razem z kukurydza. POZDRAWIAM

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marcin

Czytaj więcej...
Miejscowe żółknięcie pszenicy może mieć różne przyczyny, może także świadczyć o zakwaszeniu, zwłaszcza jeśli przez kilka lat nie wapnował Pan gleby. Najprostsztm sposobem przekonania się czy rzeczywiście niskie pH odpowiada za żółknięcie byłoby sprawdzenie odczynu choćby za pomocą papierka lakmusowego (koszt 2-5 zł) lub ceramicznego kwasomierza z płynem Helliga (koszt 30-40 zł). Jeśli jednak nie ma Pan możliwości sprawdzenia odczynu, to jak najbardziej może Pan nadal zastosować nasze wapno pogłównie, zabieg będzie całkowicie bezpieczny dla roślin i z pewnością nie pogorszy, a znacznie polepszy sytuację.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam mam takie pytanie na plantacji pszenicy ozimej pojawiło sie duzo zółtych placów ktore wystepuja miejscami. I tu moje pytanie czy te zołte place swiadacza o zakwaszonej glebie? I czy teraz moge rozsiacz wasze wapno granulowe na pszenice w celu jej poprawienia.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Dawid

Czytaj więcej...
Proszę odczekać minimum 4 tygodnie. Po tym czasie należy skontrolować czy saletra całkowicie rozpuściła się na Pana polu, jeśli tak, to może Pan jeszcze zastosować wapno.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam mam takie pytanie po jakim czasie rozsiać wapno pogłownie na zboża ozime po siewie saletry amonowej, wiem ze lepiej zastosowac to wapno wczesniej ale niestety nie dało rady i stad moje pytanie.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Radosław

Czytaj więcej...
Jak najbardziej może Pan zastosować wapno już teraz, jesień oczywiście także jest dobrą porą. Proponujemy wapnować częściej, lecz w mniejszych dawkach.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Na jesień dałem obornik, zaorałem. Teraz zaczynam siać warzywa. Czy mogę zastosować wapno granulowane czy dopiero na jesieni?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Tomasz

Czytaj więcej...
Rzeczywiście korzystniej było wysiać wapno 3-4 tygodnie wcześniej, jednak patrząc na nawozy jakie zamierza Pan wysiać oraz sposób ich wysiania myslę, że spokojnie może Pan jeszcze teraz zastosować wapno bęz większego ryzyka. Mocznik można stosować z wapnem Polcalc, sól potasowa i wapno rozsiane w niewielkim odstępie czasu również nie reagują w niekorzystny dla gleby lub roślin sposób, bardzo trafne jest zastosowanie Polidapu w podsiewaczu co zapobiegnie niekorzystnej reakcji azotu amonowego z węglanem wapnia oraz uwstecznianu fosforanów. Jeśli jednak zrezygnuje Pan z przedsiewnego wapnowania, to może Pan rozsiać wapno pogłownie w fazie 4-5 liścia kukurydzy.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Tak, w ten sposób można można stosować wapno Polcalc. Głęboko zaorany obornik i rozsiane na wierzchu wapno spełnią wszystkie swoje funkcje.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Planuje posiać Wapno granulowane pod kukurydze. Jednak obawiam się że jest już za późno (siew kukurydzy planuje wykonać do końca kwietnia a nawozy jakie będę musiał wysiać to mocznik, sól potasowa pod agregat i polidap w podsiewacz). Mam pytanie Czy wysiew wapna teraz na 2-3 tygodnie przed wysiewem powyższych nawozów nie jest za późny? Jeżeli tak to w jakim czasie po siewie kukurydzy można stosować Wasze wapno pogłównie?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Czarek

Czytaj więcej...
Czy mogę na świeżo zaorany obornik posypać wapno Polcalc?Wapno pozostanie na wierzchu.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Tomasz

Czytaj więcej...
Nasze wapno nie powinno być mieszane z glebą. Jeśli wapno się rozłożyło, to proszę dla pewności odczekać jeszcze 1 tydzień i w dowolny sposób zastosować Polifoskę, nie ma jednak sensu specjalnie mieszać wapna z glebą. Jeśli planuje Pan zasiać jakieś rośliny na tym polu, to najlepszym i najefektywniejszym wyjściem byłoby zastosować Polifoskę w podsiewaczu, a wapno Polcalc swobodnie pozostawić na wierzchu.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Czy wapno polcalc po 2 tygodniowym okresie na wyrównanej orce z obfitymi opadami deszczu w tym czasie można mieszać z glebą agregatem na głębokość ok 12 cm i zastosować polifoskę 6 . Dodam że jest to wapno mniej granulowane tzn. 2 kategorii które prawie się rozłożyło na polu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jakub

Czytaj więcej...
Dzień dobry. Nasze wapno jest ekologiczne, nie ma właściwości palących, jest całkowicie bezpieczne dla roślin nawet w najwcześniejszej fazie wzrostu.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Czy Wasze wapno mozna wyciac bezpośrednio po zasiewie warzyw (marchw pietruszka cebula). Czy nie będzie ono szkodzic roslinom i palic siewek w tak wczesnej fazie?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jan

Czytaj więcej...
Lepszym rozwiązaniem byłoby zastosować wapno granulowane Polcalc na wyrównaną powierzchnię pola, ponieważ bruzdy nie sprzyjają równomiernemu wysiewowi. Naszego wapna nie musi Pan mieszać z glebą, można pozostawić je na wierzchu. Zachęcam do stosowania łatwiejszego w wysiewie wapna granulowanego, w zakładce "produkty" znajduje sie "wapno niegranulowane", jednak nie jest ono powszechnie dostępne, produkujemy je w bardzo małych ilościach.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Mam pytanie na temat wapna NIEGRANULOWANEGO POLCALC, czy można wysiać przed orką na wiosnę a następnie wymieszać z glebą? Wysiew tego wapna chciałem zastosować pod warzywo Por.Czekam na odpowiedź

Produkt: Wapno pyliste (niegranulowane) Autor: Przemek

Czytaj więcej...
Wapno nawozowe i nawozy NPK to dwa zupełnie inaczej działające typy nawozów. Wapno ma za zadanie "przygotować" glebę, nie odżywia więc roślin bezpośrednio, ale stwarza im lepsze warunki wzrostu i rozwoju. Działanie to polega między innymi na lepszej przyswajalności azotu, fosforu i potasu. W glebie o optymalnym pH pierwiastki te są w o wiele większym stopniu dostępne dla roślin, dlatego pisałam o odpowiedniej kolejności - najpierw odkwaszanie, a potem nawożenie NPK. Co do dawek i terminów wapnowania, to może Pan np. stosować 500 kg/ha po zbiorach latem lub wczesną jesienią i taką samą dawkę wiosną. Najlepiej kontrolnie przeprowadzić raz w roku badanie gleby, wtedy otrzyma Pan jasną informację jak postępuje proces zakwaszenia i czy wapnowanie jest konieczne.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze parę pytań. Jeżeli nie uda mi się wjechać wcześniej z wapnem pod owies (odstep 4 tygodni), czy mógłbym najpierw wysiać nawozy NPK,a po jakimś czasie własnie wapno pogłównie? Tylko jaki odstęp czasowy musiałbym zachować. Pani napisała ,,Stosowanie nawozów w taki sposób i takiej kolejności (najpierw odkwaszenie, potem azot, potas i fosfor) pozwala maksymalnie wykorzystać wszystkie składniki pokarmowe i daje szansę na bardzo wysokie plony." Więc w odwrotnej kolejności tak dobrze nie zadziała? Jak mam rozumieć w moim przypadku częstsze wapnowanie, jeżelli chodzi o owies. Wysiewam 500kg przedsiewnie, następnie 500kg pogłownie w ciągu całego roku wegetacji? Kiedy i jak zastosować?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Adrian

Czytaj więcej...
Dawka wapna Polcalc III Generacji wynosi od 500 do 1000 kg/ha (na słabych glebach wskazane jest stosowanie dolnego wskaźnika, natomiast na dobrych glebach zaleca się stosowanie wyższej dawki). W przypadku bardzo lekkich gleb efekt odkwaszenia będzie bardzo szybki, ale może nie utrzymać sie długo, dlatego w Pana przypadku zalecam częstsze wapnowanie mniejszymi dawkami. Nasze wapno stosuje się na wierzch, nie musi Pan go w ogóle mieszać z glebą, ale rzeczywiście wskazany jest odstęp (minimum 4 tygodnie) między zabiegiem wapnowania, a zastosowanie nawozów NPK. Stosowanie nawozów w taki sposób i takiej kolejności (najpierw odkwaszenie, potem azot, potas i fosfor) pozwala maksymalnie wykorzystać wszystkie składniki pokarmowe i daje szansę na bardzo wysokie plony.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Nie polecam takiego rozwiązania, zwłaszcza, że wymienione przez Pana nawozy zawierają dość dużo azot (również w formie amonowej). Może Pan zaryzykować zastosowanie z nawozem wieloskładnikowym, ale będzie to skutkowało stratami azotu. Lepszym rozwiązaniem będzie wapnowanie zaraz po stopnieniu śniegu (czyli w wielu regionach Polski już teraz), a po około 4 tygodniach (przy dużej wilgotności mniej więcej tyle czasu potrzeba na rozpuszczenie się granulek wapna) proszę zastosować nawozy wieloskładnikowe, przyniesie to o wiele więcej korzyści roślinom. Proszę pamiętać, że wapno Polcalc można łączyć z niektórymi nawozami (np. mocznikiem, solami potasowymi, siarczanem potasu), ale absolutnie niedopuszczalne jest stosowanie wapna z innymi nawozami w jednym rozsiewaczu.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, mam zamiar wczesną wiosną na zaorane pola, gleby bardzo lekkie wysiąc wasze wapno w granulacie pod owies, kukurydzę bez obornika. pH kształtuje się w granicach 4.5-6.2 Moje pytani brzmi, jaką dawkę zastosować , czy faktycznie lepiej po rozsianiu wapna odczekać chociaż te dwa tygodnie i wymieszać z glebą, czy zostawić na wierzchu do czasu wysiewania nawozów NPK?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Adrian

Czytaj więcej...
Witam mam pytanie czy mogę wysiać na wiosnę POLCALC granulowany razem z nawozem ULTRA 8 oraz azotem w formie CAN 27 z YARY

Produkt: Wapno granulowane Autor: marcin

Czytaj więcej...
Teoretycznie najlepszy czas na rozsiew wapna to okres jesieni, chodzi o czas rozpuszczenia się granulek wapna i neutralizacji kwaśnego pH gleby, tak by rośliny mogły skorzystać z lepszych warunków agrotechnicznych wiosną i przez cały sezon plonowania. Biorąc pod uwagę fakt, że w Pana przypadku oczekiwane wchody i plon roślin planowane są dopiero na jesień i nastepną wiosnę i lato, spokojnie może Pan zastosować wapno już w tę wiosnę. Proszę pamiętać o wapnowaniu na wierzch, a nie pod orkę.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam planuję na jesień zasiać rzepak pole aktualnie jest nie obsiane planowałem na wiosnę posiać jakiś poplon a następnie powapnować I tak się zastanawiam kiedy lepiej rozsiać wapno aby miało lepszy wpływ na rzepak wiosną po zasianiu poplonu potem talerzowanie orka siew ,czy jesienią po zasiewie rzepaku

Produkt: Wapno granulowane Autor: Lukasz

Czytaj więcej...
Jak najbardziej nasze wapno nadaje się pod uprawę ziemniaka, proszę jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach wapnowania ziemniaków. Przede wszystkim ziemniaki dobrze czują się w pH lekko kwaśnym (ok. 6,5), ponieważ taki odczyn gleby zapewnia optymalne zaopatrzenie ziemniaków w inny pierwiastek - mangan. To niedobór manganu jest odpowiedzialny za parcha ziemniaka. Zbyt wysoki odczyn gleby utrudnia pobieranie manganu, natomiast przy zbyt niskim odczynie (pH ok. 5,5) ujawnia sie toksyczność glinu.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam czy państwa wapno granulowane nadaje się do stosowania pod uprawę ziemniaka ?? Czy nie zrobi sie parch na ziemniakach ??

Produkt: Wapno granulowane Autor: Adam

Czytaj więcej...
Zamiast jednorazowo wysiewać tak dużą dawkę wapna, proszę zastosować wapno dwukrotnie w mniejszych dawkach, np. 0,5 do 1 t na hektar wiosną i taką samą dawkę jesienią. Osiągnie Pan znacznie lepsze efekty. Zalecania Okręgowych Stacji Chemiczno-Rolniczych dotyczące dawki wapna na hektar proszę traktować raczej jako wskazówkę, a nie ilość absolutnie konieczną do podniesienia pH.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Zrobiłem analizę gleby na plantacji czerwonej porzeczki. Wszystkie składniki są na wysokim poziomie a pH 5,1 gleba lekka. Dostałem zalecenie z stacji by wysiać 3 t węglanu wapnia. Jaką dawkę Waszego wapna zastosować? Powinienem mieć pH na poziomie 5,5-6 Pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Krzysztof

Czytaj więcej...
Panie Zbigniewie, w naszym Zakładzie, tak jak przy każdej innej produkcji, powstaje produkt drugiej kategorii, jednak na pewno nie znajdzie go Pan w szerszej dystrybucji, zawsze staramy się sprzedawać produkt, którym możemy sie pochwalić. Podczas stosowania naszego wapna bardzo ważna jest równomierność wysiewu, czego nie gwarantuje wapno odpadowe.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Zobaczymy analiza gleby została zrobiona tej jesiei wapno zostanie zastosowane na 2 działkach kontrolnych o powierzchni Łącznej 3ha( gleby średnie ale o dużej zawartości próchniczej )a wiec wysiew będzie 3 tony wiosną w terminie połowa lutego a próba pobrana do analizy w maju . Jeśli Ph faktycznie podskoczy to ta cena za towar nie będzie straszna . Czy jest możliwość zakupu wapna 2 gatunku tj.( niedokładna granula itp ) znalazłem ostatnio wypowiedz iż jest taka możliwość ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Zbigniew

Czytaj więcej...
Dawka wapna Polcalc wynosi od 0,5 do 1 t, więc 1 tona jak najbardziej powinna spełnić Pana oczekiwania.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Ile powinienem zastosować wapna PolCalc by uzyskać wzrost Ph gleby o 1 jednostkę ? Tona wystarczy ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Zbigniew

Czytaj więcej...
Witam. Jak najbardziej można zastosować nasze wapno na zaorany obornik, proszę jednak zadbać by powierzchnia pola była w miarę wyrównana, nie ma też żadnych przeciwwskazań do stosowania wapna Polcalc równolegle z sola potasową. Z pewnością osiągnie Pan wyższe plony buraka po wykonaniu takich zabiegów.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, chciałbym dowiedzieć się czy wapno polcalc można zastosować na zaorany obornik pod buraki? Czy można zastosować wapno równolegle z solą potasową? Z góry dziękuję za odpowiedź

Autor: Jacek

Czytaj więcej...
Jest taka możliwość, jednak najlepiej zadzwonić do nas pod numer: 781 602 600 lub 880 880 801, udzielimy Panu wszelkich informacji.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam.Jestem z okolic Lubienia Kuj. i moje pytanie Czy można nabyć na miejscu w fabryce wapno w workach big-bag w ilości 1,5t ? Dodam ,że na składach nie mogę znaleźć wapna waszej firmy.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Andrzej

Czytaj więcej...
Witam, w Pana przypadku proszę zastosować wapno jak najwcześniej, np. po wczesnym włókowaniu. Wapno powinno mieć jak najwięcej czasu by odkwasić glebę i przygotować ją do rozwoju roślin, ponieważ jest nawozem poprawiającym warunki glebowe.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam.Jaką najlepszą formą zastosowania wapna byłoby zastosowanie go wiosną na orkę zimową.Czy dobrym rozwiązaniem było by rozsiać wapno po zasiewie zbóż czy przed agregatem a może zaraz po wczesnym włukowaniu?.Dodam że stosowana będzie również polifoska 6 na wymieszanie górnej warstwy agregatem tuż przed siewem .

Produkt: Wapno granulowane Autor: Zbigniew

Czytaj więcej...
Witam. W Pana sytuacji najkorzystniej byłoby wykonać orkę wczesną wiosną i zastosować wapno Polcalc na wierzch, najlepiej na wyrównaną glebę. Wapno będzie miało kilka tygodni, żeby się rozpuścić i odkwasić glebę, po tym czasie bezpiecznie będzie mógł Pan zastosować nawozy, które bezpośrednio zasilają rośliny, czyli m.in. Polodap i sól potasową. Może Pan także zastosować wapno pogłównie, już po wchodach kukurydzy. Wapno Polcalc najlepiej oddziałuje na glebę, gdy jest wysiane samo na wierzch i gdy ma czas, by się rozpuścić i odkwasić glebę w strefie korzeniowej roślin. Jeśli pH Pana gleby jest bardzo niskie, to zalecam pierwsze rozwiązanie, czyli rozsiew wapna wczesną wiosną, wtedy niski odczyn gleby nie wpłynie negatywnie na wschody kukurydzy.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Chciałbym zastosować wapno Polcalk pod kukurudzę wiosną. W tej chwili na polu rośnie mieszanka poplonowa, którą będę orał wiosną wraz z aplikacją gnojowicy. czy w takiej sytuacji lepiej zastosować wapnowanie po orce i przed zastosowaniem soli potasowej i polidapu(zmieszane z górną warstwą gleby), czy w pierwszej kolejności nawozy, a wapno bezpośrednio przed siewem?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Michał

Czytaj więcej...
Badania pod względem zawartości magnezu prowadziliśmy w kilku niezależnych laboratoriach, m.in. w Instytucie Upraw Nawożenia I Gleboznawstwa PIB w Puławach oraz w Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Zawartość magnezu w wapnie Polcalc III Generacji waha się w granicach od 0,2 do 5%, średnio wynosi okolo 0,6%.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Chciałbym uzyskać informacje odnośnie ilości magnezu w nawozie 3 generacji gdyż na stronie jest tylko informacja ze mg jest poniżej 5 procent ale ile poniżej 4 czy może 0,01 procent gdyż to dosyć istotne. Dziękuje za informacje i pozdrawiam.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Adrian

Czytaj więcej...
Proszę pamietać, że wapna Polcalc nigdy nie rozsiewamy pod pług. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby wyrównanie ziemi agregatem po orce i rozsianie wapna jesienią lub (jeśli na jesień zaplanował Pan tylko orkę) wysianie wapna wczesną wiosną na wyrównaną powierzchnię pola. Oba rozwiązania są dobre, jednak proszę pamietać, że wapnowanie to w pierwszej kolejności zabieg dla gleby, a dopiero pośrednio dla roślin, dlatego wapnowanie jesienią doskonale przygotuje glebę na wiosenny wysiew nasion.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Chciałbym przesiać łąkę ( siew wiosenny) kiedy więc najlepiej rozsiać wapno pod pług czy może wczesną wiosną?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Mariusz

Czytaj więcej...
Witam. W Pana przypadku najlepszym terminem na wysiew wapna na użytkach zielonych będzie jesień, dlatego może Pan wysiać wapno już teraz. Wapnowanie jesienią znacznie zwiększa przyswajalność fosforu, zabieg poprawi także warunki przezimowania traw. Wiosną będzie mógł Pan bezpiecznie zastosować nawożenie azotowe w dowolnym terminie.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Wczesna wiosna tz na poczatku marca planuje wysiac ok 600kg Polcalc na trawy z wsiewka motylkowych i po 3-4 tyg nawozenie azotowe w postaci RSM-u. Mam pytanie czy nie bedzie to kolidowalo ze soba i czy to dobre terminy nawozenia.POZDRAWIAM

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marcin

Czytaj więcej...
Takie rozwiązanie byłoby dopuszczalne gdyby zastosował Pan Polidap pod orkę. Jeśli jednak chce Pan tylko zmieszać Polidap na wierzchu z glebą, to bezpieczniej będzie zrobić kilkutygodniowy odstęp między naworzeniem Polidapem, a wapnowaniem gleby. Rzeczywiście kontakt azotu w formie amonowej z węglanem wapnia powoduję reakcję w wyniku której następują straty azotu (powstaje gazowy amoniak, który dodatkowo działa drażniąco na rośliny).

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy zastosowanie wapna Polcalc bezpośrednio po siewie i nawożeniu Polidapem ( przed wschodami), który zawiera azot w formie amonowej nie spowoduje negatywnych skutków ?

Autor: Irek

Czytaj więcej...
Zasadniczo wyróżniamy 3 najlepsze terminy na wapnowanie pól: wapnowanie póżnym latem/jesienią (po zbiorach), wapnowanie wiosną oraz wapnowanie pogłówne (w fazie wegetacyjnej roślin; wapnowanie ratujące plon). Najważniejszą zasadą jest wysiew wapna na wierzch, bez względu na termin w którym ten zabieg wykonujemy. W Pana przypadku zabieg można wykonać np. po przyoraniu obornika - wtedy odkwaszenie gleby z pewnością zwiększy efektywność zastosowanego poźniej Polidapu. Kukurydza jest rośliną bardzo wymagająca jesli chodzi o pH gleby, dlatego może Pan też wykonać zabieg wapnowania pogłównie, z naszej praktyki wynika, że ma to duży wpływ na plonowanie tej rośliny.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, mam pytanie odnośnie uprawy kukurydzy na zielonkę tzn. jesienią nawożę pole obornikiem, jako nawożenie startowe będzie stosowany Polidap, oprysk herbicydem Maister Power 42,5 OD w fazie 4-6 liści kukurydzy. W związku z tym mam pytanie kiedy będzie najlepszy termin do zastosowania wapna granulowanego Polcalc ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Irek

Czytaj więcej...
Witam, Stosowanie wapna granulowanego powinno być częste i lepiej jest zastosować dawkę dwa razy po 500 kg niż raz 1000kg . Nie należy jednak zmniejszać dawki poniżej 500kg gdyż odstęp pomiędzy granulkami będzie zbyt duży co uniemożliwi równomierność procesu odkwaszania . Częste stosowanie wapna węglanowego w granulacie takiego jak polcalc nie jest szkodliwe - wprost przeciwnie - przynosi wiele korzyści .Długość działania wapna polcalc zależy od sposobu uprawiania i jakości gleby oraz jej właściwości . Niektóre gleby ciężko zakwasić inne zakwaszają się błyskawicznie ale też bardzo łatwo można je odkwasić . Wiele zależy od jakości gleby , kondensacji humusu itp. Ważne jest aby granulat wysiewać po wierzchu i dać mu czas na powolne, grawitacyjne przenikanie w głąb humusu . Za to jeżeli ma Pan na myśli szybkość działania to wapno Polcalc jest tak skonstruowane że działa najszybciej i nie ma sobie równych w swojej klasie - głownie dzięki braku dodatku spoiwa i najwyższej możliwej reaktywności.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam, wiosną na wierzch po siewie stosowałem Wasze wapno na mieszankę zbożową, w dawce 500 kg na ha ( klasa gleby średnia IV ). Teraz jesienią planuje zasiać pszenżyto i na wierzch po siewie zastosować polcalc w takiej samej dawce, czy takie częste stosowanie wapna nie jest szkodliwe ? Czy wapno polcalc można ,,przedawkować" ? Czy zastosowanie wapna raz do roku wystarczy aby odkwasić glebę (dodam że gleba jest bardzo zakwaszona ph przed zastosowaniem wapna wiosną wynosiło około 4.5 ). Jak długo w ogóle działa wapno polcalc ? Pozdrawiam

Autor: Krzysztof

Czytaj więcej...
Na rynku jest dostepnych bardzo wiele środków ochrony roślin z różnymi substancjami aktywnymi. Z reguły to producent oprysku powinien określić interakcje z nawozami, jesli jednak nie podano takiej informacji, a chce Pan mieć pewność, że nic nie zszkodzi młodym siewkom, zalecam odwrócenie kolejności stosowania nawozu i oprysku. Proszę najpierw zastosować oprysk, a po 2-3 dnich wysiać Polcalc III Generacji. Oprysk zostanie szybko wchłonięty przez rośliny, natomiast wapno Polcalc skutecznie odkwasi glebę dla lepszego rozwoju roślin. Zalecam to rozwiązanie tym bardziej, że producent oprysku GLEAN przestrzega przed stosowaniem oprysku na glebach o wysokim pH, dlatego lepszym rozwiązaniem jest opryskanie roślin, a nastepnie podniesienie pH gleby.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Planuje zasiać pszenżyto ozime i pszenice ozimą, potem zaraz po siewie zastosować wapno granulowane polcalc na wierzch ,potem po około 3 tygodniach od zasiewu w fazie około 3-go liścia chce zastosować oprysk na miotłę zbożową typu Glean, i moje pytanie brzmi czy bezpośredni kontakt wapna z opryskiem nie będzie wydzielał substancji, która będzie szkodzić młodemu zbożu?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marek

Czytaj więcej...
Proszę zwrocić uwagę, że Polifoska i sól potasowa są nawozami zawierającymi NPK, a więc składniki odżywiające rośliny, które miesza się z glebą, a nawet stosuje pod orkę. Dotyczy to zwłaszcza azotu, który posiada wiele form - w tym formę gazową, dlatego mieszanie z glebą zapobiega utracie tego cennego składnika. Z kolei wapno Polcalc III Generacji jest nawozem mineralnym, który w pierwszej kolejności podnosi pH gleby stwarzając roślinom lepsze warunki wzrostu i rozwoju. Wyższe pH sprawia także, że rośliny znacznie łatwiej przyswajają NPK. Wapna Polcalc nigdy nie stosujemy pod orkę, nie powinno się go także mieszać z glebą, najkorzystniejsze jest równomierny wysiew na wierzch. Reasumując: nawozy o ktorych Pan pisze mają zupełnie różne działanie i są stosowane w zupełnie inny sposób, dlatego proszę nie siać ich razem.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Palnuje zasiać żyto populacyjne i chce zastosować przed siewnie wapno polcalc z polifoską 6 i sól potasową czy wszystko mogę sieć razem czy jednak osobno ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Piotr

Czytaj więcej...
Wapno granulowane nigdy nie należy stosować pod orkę - zawsze po gruncie na wierzch i tak aby miało czas na całkowity rozkład i przesączenie przez humus .

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Mam pytanie. Kiedy mogę zasiać wapno przed orka czy po orce ? Chce zasiać pszenżyto ozime. Pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Daniel

Czytaj więcej...
W zasadzie lepiej było by obornik dać po talerzówce i przed orką a na wierzch po bronowaniu wysiać wapno polcalc . Ale jeżeli kolejność jest inna to należy zwrócić uwagę na rozkład granulek - jeżeli nawóz sie rozłoży w całości i nie zostanie po nim śladu można wywieźć obornik .

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Po zbiorze zboża, w połowie sierpnia zastosowałem wapno Polcalc na wierzch (wcześniej podorywka i bronowanie) pod uprawę kukurydzy na kiszonkę i mam pytanie czy będzie można późną jesienią nawozić to samo pole obornikiem? Czy nie zajdą jakieś negatywne procesy w glebie? Pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Tomek

Czytaj więcej...
Dziękujemy za słowa uznania dla naszego produktu - rzeczywiście nie ma on sobie równych jeżeli chodzi o odkwaszanie gleby . Ale do rzeczy - Prawidłowo przygotowana gleba pod żyto nie musi być aż tak bardzo zasadowa, żyto plonuje dobrze nawet na kwaśnych i lekko kwaśnych glebach , ale tak jak każda gleba aby działały inne nawozy najlepiej gdyby była zasadowa. Wtedy wszystkie zabiegi będą skuteczne w stu procentach . Dla tego minimalną dawka gleby pod żyto hybrydowe jest 500kg na ha. Dawkę można zwiększyć jeżeli gleba jest cięższa. pozdrawiam

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Witam. Planuje zasiać w tym roku żyto hybrydowe i mam pytanie: ile mogę maksymalnie wysiać wapna Polcalc na hektar? czy tak ja dla zwykłego żyta czy więcej? Stosuje wasze wapno już drugi rok i widać różnice gołym okiem. Polecam każdemu. Pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Michał

Czytaj więcej...
Wysiew wapna Polcalc po orce z Polifoską jest dopuszczalny, jednak w tym przypadku rekomenduję zastosowanie wapna jesienią, po wschodach. Dzięki takiemu rozwiązaniu wapno będzie miało czas by się rozpuścić i przesączyć przez warstwę próchniczną gleby, jednocześnie nie zajdzie reakcja z azotem amonowym, który jest składnikiem Polifoski 6. Co do drugiego pytania – po zaoraniu obornika może Pan bez obaw zastosować wapno Polcalc na wierzch.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam serdecznie. Mam pytanie- czy mogę zastosować Wapno Polcalc po orce, przed siewem pszenicy ozimej wraz z polifoską 6, czy lepiej wysiać wapno po siewie, po wschodach. Pytanie drugie. Czy mogę wysiać Wapno Polcalc na zaoraną działkę bez przykrywania, gdy przed orką wywieziony został obornik. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Paweł

Czytaj więcej...
Bardzo dobre, zwłaszcza, że jęczmień jest rośliną bardzo wrażliwą na niedobór wapnia, a granica optymalnego pH dla wzrostu jęczmienia dochodzi do nawet 7,5. Wapno Polcalc idealnie sprawdzi się pod jęczmień jary.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
chciałęm się dowiedzięc czy to wapno będzie dobre mpod jęczmień jary

Produkt: Wapno granulowane Autor: Wojtek

Czytaj więcej...
Dokładnie odstęp (minimum 4 tygodnie) dotyczy nawozów azotowych, ale niektórych fosforowych również. Dawka naszego wapna wynosi od 0,5 do 1 t na hektar. Jednoznaczne wskazanie dawki jest bardzo trudne, najprecyzyjniejsze są wskazania Okręgowych Stacji Chemiczo-Rolniczych (wyrażone w t CaO/ha), jednak na słabszych glebach można zastosować dolny wskaźnik, na glebach dobrych – górny. Przy zastosowaniu odpowiedniej dawki powinien Pan otrzymać optymalny odczyn, czyli okło pH około 6-7. Na rzepak wapno stosujemy jesienią, czyli w tym przypadku zalecam zastosowanie przedsiewnie, bo wapna Polcalc nie stosujemy pod orkę, więc rozsiew na ściernisko, orka, uprawienie i siew rzepaku nie wchodzi w gre, wpano musi być wysiane na wierzch i przesączyć sie przez humus.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam. Chcialbym sie dowiedziec o ile moze wzrosnąć Ph przy zastosowaniu waszego produktu ? przy jakich dawkach i w jakim czasie mozna uzyskac podwyższenie sie Ph ( gleby III-IV klasa ph 5-5,6 ). chciałbym zastosowac go przed siewem rzepaku i tutaj jakie zalecenia macie czy dawac na szczyźnie czy moze przed siewnie albo pogłównie wiadomo odstep miedzy nawozami fosforowymi musi wynosic około 4 tyg jak sie nie myle .

Autor: Kamil

Czytaj więcej...
Optymalna dawka wapna Polcalc wynosi od 0,5 do 1 t na hektar, przy czym na słabych glebach wskazane jest stosowanie dolnego wskaźnika, zaś na dobrych glebach zaleca się stosowanie wyższej dawki. Lżejsze gleby znacznie łatwiej jest odkwasić niż gleby ciężkie, jednak efekt wapnowania niestety także krócej się utrzymuje - wapń wymywany jest w głąb profilu glebowego.

Autor: Justyna Woźniak

Czytaj więcej...
Jakie dawki wapna Polcalc stosować na użytki zielone na glebach średnich i lżejszych? (ph ok. 5.0).

Autor: Tomasz

Czytaj więcej...
Jeżeli zależy Panu na szybszym i efektywniejszym rozkładzie resztek pożniwnych, to proszę zastosować talerzowanie pola, a nastepnie wysiew wapna. Resztki pożniwne rozłożą się, a gleba będzie odkwaszona. Co do zastosowania wapna wiosną, zasada jest jedna: nigdy nie stosujemy wapna Polcalc pod orkę, dopuszczalne jest wymieszanie wapna z glebą agregatem, jednak najlepszym zastosowaniem jest wysiew na wierzch. Jeśli chodzi o podzielenie dawek wapna i wysiew jesienią i wiosną, takie rozwiązanie jest dopuszczalne, lepiej jest stosować wapno częściej w mniejszych dawkach niż raz w dużej dawce, jedank zawsze proszę mieć na uwadze wyżej wymienione zasady. Jeśli zamierza Pan stosować wiosną inne nawozy, to musi Pan zwrócić szczególną uwagę jakie to nawozy i czy można je stosować z wapnam Polcalc lub w niewielkim odstępie po wapnowaniu. Proszę szczególnie mieć na uwadze fakt, że nie powinno się stosować nawozów zawierających azot w formie amonowej po wapnowaniu. Nie można jednoznacznie określić jak długo będzie rozkładać sie wapno, wszystko zależy od dostępnej wilgoci, natomiast reakcja z saletrą amonową skutkuje stratami azotu w postaci gazowego amoniaku.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Czy mógłbym podzielić dawkę na pół dla uzyskania lepszego efektu odkwaszenia? Np. talerzowanie rżyska , dawka ok 500kg , orka wiosną , agregatowanie aby wyrównać powierzchnię i na to kolejna dawka 500kg? Czy też może wcale nie ruszać tego rżyska talerzówką tylko rozsypać wapno bezpośrednio na nie? Natomiast z praktyki wiadomo, że jeżeli czy to talerzówka czy gruberem zrobi się nawet płytką warstwę 5 cm ziemia dużo szybciej "przetrawi" resztki pożniwne i lepiej przyorzą się te pozostałości. ? Czy stosując w ten sposób dzielenie dawki na pół jeżeli zrobię pole agregatem ok 2 - 3 razy przy czym przy ostatnim razie wysypuję całą dawkę nawozów pod korzeń qqrydzy to mieszanie tej wierzchniej warstwy gleby z już rozsianym wapnem nie będzie przeszkadzało w procesie odkwaszania, jeżeli nawozy wysypię w odstępie +- 3 tyg od rozsiewu wapna? Pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Artur

Czytaj więcej...
Stosowane dawki naszego nawozu wynoszą od 0,5 do 1 t na hektar, przy niskim pH gleby zalecana jest wyższa dawka produktu, naszego produktu nie da się przedawkować lub zaszkodzić roślinom, dlatego przy tak niskim pH proszę nie bać się zastosowania nawet 1 t/ha. W przypadku, który Pan opisuje z kilku powodów zalecam zastosowanie wapna jesienią. Przede wszystkim istotny jest wysiew na równą powierzchnię pola, po wykonaniu orki tworzą się bruzdy w które trafiają granulki wapna, co nie sprzyja równomiernemu odkwaszeniu gleby. Dodatkowo wapno Polcalc wysiane jesienią ma czas by się rozłożyć, przesączyć przez próchnicę glebową, zneutralizować kwasy w niej występujące, a więc skutecznie podnieść pH gleby. Istotnym elementem jest tutaj również czas aktywacji wapna, który w tym okresie jest dłuższy. Przymrozki w żaden sposób nie wpływają na jakość produktu, najistotniejszym czynnikiem jest wilgoć, która jest konieczna do rozłożenia granulki. Co do użytków zielonych - proszę się nie obawiać negatywnych skutków zastosowania wapna Polcalc, nasz produkt jest w pełni ekologiczny, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji ani spoiw, natomiast na użytki zielone może być stosowany przez cały rok.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam. Mam bardzo niskie Ph na stanowiskach kukurydzy od 4.2-5.0 . Chciałbym zastosować wapno granulowane z waszej firmy i tu stawiam moje pytania. 1) Chciałbym rozsiać dawkę ok 0,7t - 0,8t na ha. Czy lepszy efekt da mi stosowanie go bezpośrednio po talerzowaniu kukurydzianego rżyska na jesień (wysiew wapna pod koniec września) i następnie orka na wiosnę , czy lepszym wyjściem będzie orka jesienią i rozsiew wapna wczesną wiosną przed wykonaniem uprawy agregatem uprawowym aby wapno było na wierzchnim profilu glebowym? 2) Jeżeli wysieję je wczesną wiosną i np.przyjdą przymrozki to czy będzie to miało jakiś szkodliwy wpływ i spowolni rozkład wapna czy też należy patrzeć na to, że im wcześniej je wysieję, tym dłużej będzie wapno poddane rozkładowi przez wilgoć i wiosenne deszcze i lepiej się wchłonie w glebę? 2) Czy wapno mogę rozsiać również na młode (1-2letnie) łąki gdzie mam mieszanki traw,koniczyny i lucerny siane w czystym siewie czy może mieć to jakieś negatywne skutki? Jeśli tak to w jakich dawkach przy podobnym ph 4.5-5.2 ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Artur

Czytaj więcej...
Bez obaw można zastosować wapno Polcalc z nawozami potasowo-magnezowymi (np. Korn-Kali), nie spowoduje to straty żadnych cennych składników. Proszę jednak pamiętać, że najlepszy efekt daje zastosowanie innych nawozów na głębokości ok. 5 cm, natomiast wapna Polcalc równomiernie na wierzch. Dzięki takiemu rozwiązaniu węglan wapnia ma szansę zareagować z kwasami humusowymi i skutecznie zwiększyć pH gleby. pozdrawiam

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Jeżeli polifoska idzie pod agregat to można wapno wysiać zaraz po zasiewie. W przeciwnym razie nalezy odczekać 4 tygodnie . pozdraiwam

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Czy można wapno granulowane rozsiać po pszenicy ozimej lub pszenżycie zaraz po zasiewie w celu podniesienia pH. Do dam że przedsiewnie będzie rozsiewana POLIFOSKA 8, zawiera 8% azotu amonowego, P i K, czy może lepiej będzie jak wapno będzie rozsiane około 4 tygodnie później po zasiewie nawozu w fazie np. trzech liści pszenicy?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marek

Czytaj więcej...
Witam, czy wapno polcalc można stosować przedsiewnie razem z nawozami potasowo magnezowymi takim jak kornkali ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Łukasz

Czytaj więcej...
witam Zawsze w pierwszej kolejności należy zapytać na składach nawozowych w swojej okolicy , jeżeli w grę wchodzą większe ilości całosamochodowe należy skorzystać z naszych dystrybutorów . Lista dystrybutorów dostępna jest na naszej stronie internetowej w zakładce dystrybucja . Poza tym mały worek w którym oferujemy nasz produkt ma wagę 25 kg i można też go zakupić na portalach aukcyjnych lub w sklepach internetowych związanych z rolnictwem i ogrodnictwem . pozdrawiam serdecznie

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam Proszę o info gdzie w woj łódżkim, świętokrzyskim, Częstochowie mogę kupić państwa produkt w opakowaniu 50 kg

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jacek

Czytaj więcej...
witam mam pytanie gdzie można kupić wasze wapno . jestem z zachodniopomorskiego okolice barlinek

Produkt: Wapno granulowane Autor: renata

Czytaj więcej...
Tak to dobre rozwiązanie ale jedynym na co należy zwrócić uwagę wysiewając wapno polcalc to równomierność pokrycia powierzchni pola . W przypadku kiedy nawóz wysiejemy po orce duża część nawozu trafi w bruzdy tworząc obszary gdzie będzie nawozu za dużo i obszary w których go braknie . Dobrze jest wysiewać nawóz na wyrównane pole tak aby granulki jedna przy drugiej równomiernie się rozłożyły. Równomierny wysiew zapewni równomierne odkwaszanie . A sama metoda wysiewania na jesień jest bardzo dobra gdyż pozwala granulce na całkowity rozkład i przesączenie się w całości , grawitacyjnie z powierzchni humusu i wraz z wodą opadową płucze cały profil glebowy. pozdrawiam serdecznie ekspert polcalc

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Czy dobrym rozwiązaniem jest wysiew wapna granulowanego na jasień na zaoraną role pod jęczmień jary, tak aby przez całą zimę wapno rozpuściło się, a potem z wiosny tylko agregat i siew jęczmienia?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marek

Czytaj więcej...
Na to pytanie niestety nie ma prostej odpowiedzi . Wynika to z wielu czynników jakie mają wpływ na pH gleby , Najistotniejszym czynnikiem jest jakość gleby i jej struktura fizykochemiczna. Każda gleba przez nas badana zupełnie inaczej sie zakwaszała i zupełnie inaczej się odkwaszała. Bywały przypadki że pH wzrastało po małej dawce np. 500kg ha z 4,0 do 7,5 a bywały przypadki że taki wzrost był możliwy dopiero po trzykrotnym zastosowaniu takiej dawki . W wapnowaniu granulatem bardzo ważna jest systematyczność zabiegów , nie należy stosować dużych dawek jednorazowo, o wiele lepsze rezultaty uzyskamy dzieląc dawki na mniejsze ale częstsze .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Po zastosowaniu polcalc 500 kg na ha o ile może się zmienić PH ziemi z 5,5 do ile ....

Produkt: Wapno granulowane Autor: Stanisław

Czytaj więcej...
witam, Jęczmień jest rośliną najbardziej wrażliwą na niskie pH . W przypadku uprawy tej rośliny o odczyn gleby należy zadbać wcześniej bo z powodu zakwaszenia lubi wypadać lub nawet nie wschodzić . W pana przypadku pH gleby na poziomie uśrednionym w granicach 5,5-6,0 nie jest jeszcze dramatem . Jednak poniżej 5,5 należy zastosować interwencyjnie wapno granulowane polcalc pogłównie w ilości 500kg /ha . Większe ilości nie są wskazane , lepiej zastosować dwie dawki rozłożone w czasie po 500kg/ha niż jedna dawkę w ilości 1000kg na hektar. Co do dokładności badania to z naszych eksperymentów najdokładniejszym pomiarem pH gleby jest pehametr z możliwością kalibracji ( koszt około 400zł) , inne urządzenia i metody są niemiarodajne a wtykane urządzenia o pomiarze elektrycznym były najmniej wiarygodne . ( mowa o urządzeniach w przedziale cenowym do 25zł ) . Aby dokonać rzetelnego pomiaru należy dysponować pehametrem z możliwością kalibracji i po każdym pomiarze należy urządzenie skalibrować w dwóch roztworach cieczy , jeden o pH 4 drugi o pH 7 . Pomiarów zawsze dokonujemy rozpuszczając próbkę w wodzie destylowanej . Każdorazowo nalezy diodę pomiarową oczyścić najlepiej papierem kuchennym . Z doświadczenia również lepiej jest wykonywać takie pomiary w domu na wczesniej pobranych próbkach , wychodzenie z pehametrem w teren nie jest dobrym pomysłem ze względu na delikatność i czułość tego urządzenia . pozdrawiam serdecznie ekspert polcalc

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Jakie dawki zastosować polcalc 3 generacji na jeczmień jary jak Ph mierzone niemieckim urządzeniem co wbija się go w ziemię wskazuje w najgorszym miejscu ph 5,0 a w najlepszym 6,5 Niewiem na ile to jest dokładne badanie...

Produkt: Wapno granulowane Autor: Stanisław

Czytaj więcej...
witam serdecznie. Pomiędzy tymi dwoma nawozami istnieje pełna współpraca- więc nie ma potrzeby na robienie jakichkolwiek okresów karencji . Można bez obaw stosować wapno polcalc i mocznik w każdym przypadku . pozdrawiam ekspert polcalc

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Na jeczmień jary po ok 3 dniach po zasiewie zastosowałem polcalc czy musze czekać z zastosowaniem mocznika i jaki jest okres karencji miendzy polcalc a mocznikiem...

Produkt: Wapno granulowane Autor: Stanisław

Czytaj więcej...
Jeżeli obornik został zaorany a powierzchnia po zasiewie trawy i lucerny jest równa to wapno można bez obaw wysiewać już teraz bez szkody dla działania i wapna i obornika .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam Na wiosnę z powodu wymarznięć zmuszony byłem zlikwidować część użytków zielonych Wywiozłem obornik zaorałem i na nowo zasiałem trawę z lucerną W związku z tym mam pytanie Po jakim czasie od zaorania obornika mogę rozsiać wapno Polcalc na wierzch na uprawioną i obsianą glebę żeby nie było żadnych negatywnych skutków ??? Pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Mariusz

Czytaj więcej...
Najlepiej w okresie w którym wapno polcalc będzie się rozkładać nie stosować azotu w formie amonowej gdyż jest to forma która reaguje z wapnem w postaci węglanowej( polcalc) . Można natomiast stosować azot w postaci mocznika który bardzo dobrze współdziała z wapnem polcalc lub ewentualnie saletrzaka.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
No to jeśli wysieje wapno zaraz po siewie trawy to po jakim czasie będę mógł zasilić rośliny saletrą amonową? 6 tygodni odstępu wystarczy?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Witold

Czytaj więcej...
Najlepszy efekt uzyskamy rozsiewając wapno po wierzchu . Granulat rozłoży się równomiernie i nie będzie mieszany z glebą aż do momentu całkowitego przesączenia przez humus . Proszę pamiętać że wapno granulowane jest nawozem mineralnym i działa pod wpływem wody . Nie dochodzi do reakcji wapna z wodą tak jak ma to miejsce w przypadku wapna tlenkowego a jedynie woda jest fizycznym nośnikiem cząsteczek z których zbudowana jest granulka polcalc. Każda najmniejsza cząsteczka przemieszcza się grawitacyjnie z powierzchni gruntu w głąb humusu gdzie dochodzi do reakcji właściwej z kwasami zawartymi w humusie . Dla tego tak ważne jest aby wapno było bardzo rozdrobnione a poszczególne cząsteczki były jak najmniejsze . Takie parametry gwarantuje Polcalc III Generacji .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Gdy pH gleby jest niskie dobrze jest wysiać wapno polcalc na wierzch jeszcze jesienią , jednak kiedy nie wykonało się takiego zabiegu wcześniej to należy go wykonać już po wysiewie rośliny na wierzch . Rezultaty odkwaszania będą zależały głownie od wilgotności i szybkości rozkładu granulek - im więcej opadów tym szybciej nastąpi odkwaszanie . Należy też pamiętać że im gleba cięższa i żyźniejsza tym więcej potrzebuje substancji odkwaszającej więc dawki powinny być w przedziale od 500 do 1000kg na ha . Zawsze lepiej jest wysiać wapno w dwóch dawkach mniejszych ale częściej ( np na wiosnę i na jesień ) niż w jednej dużej dawce .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam. Na dniach będę siał mieszankę trawy ze zbożem i roślinami strączkowymi(śladowe ilości). Pod korzeń będe stosował superfosfat granulowany i sól potasową. Kiedy najlepiej wysiać wapno nawozowe granulowane? Razem ze wszystkimi nawozami pod korzeń i uprawic to płytko agregatem na głębokosć 10-15 cm? Czy nawozy wysiać pod korzeń, uprawić, zasiać trawę i zaraz po siewie i wałowaniu rozsiać wapno?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Witold

Czytaj więcej...
Wpisz swoją opinię witam, na polu gdzie chcę wysiać buraki cukrowe w najbliższych dniach ph gleby wynosi 4,5. Ile musiałbym wysiać polcalcu i kiedy? zaraz po zasianiu czy przed?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Patryk

Czytaj więcej...
w zasadzie obie formy są poprawne aczkolwiek im wcześniej wapno zostanie wysiane tym trawa szybciej skorzysta z jego dobrodziejstwa . pozdrawiam

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Kiedy najlepiej jest zastosować wapno polcalc na świezo posianą łąke? Zaraz po posianiu trawy czy po wschodach?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Mateusz

Czytaj więcej...
W przypadku saletrzaka dopuszczalny jest równoczesny wysiew , gdyż tego typu nawóz zawiera w sobie około 10% wapna węglanowego tym bardziej jeżeli wapno się rozpuściło już w większości i zostanie płytko wymieszane podczas zasiewu Saletrzak mimo iż zawiera azot w formie amonowej to może być stosowany równocześnie z wapnowaniem, gdyż sam w sobie zawiera już w takiej formie wapno .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Wapno wysiane około 4 tyg. temu na rolę i rozpuszczone w 60%-ach, a teraz chcę wysiać saletrzak (zawiera też formę amonową)przedsiewnie pod jęczmień jary. Czy mogę wysiać saletrzak na wapno i potem agregat z siewem, czy jednak najpierw wapno płytko potraktować talerzówką a potem saletrzak i agregat z siewem?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marek

Czytaj więcej...
Saletra amonowa zawiera azot w formie azotanu amonu, który wchodzi w reakcję z węglanem wapnia. W reakcji tej zostaje uwolniony gazowy amoniak, a więc następują straty azotu. Amoniak jest także gazem trującym. Dlatego lepiej jest nie stosować nawozu w formie amonowej w ogóle po wapnowaniu pogłównym - lepiej zastosować azot w innej formie. Natomiast odwrotnie można zastosować wapno granulowane po uprzedniej aplikacji azotu w formie amonowej po odstępie czasu minimum 4 tyg.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Po jakim czasie można zastosować pierwszą dawkę saletry amonowej 34% N po wcześniejszym pogłównym zabiegu wapnem granulowanym w ilości ok. 150 kg/ha (na wilgotną glebę i dużą ilość opadów po zabiegu) na stanowisku pszenicy ozimej ? Pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Damian

Czytaj więcej...
W przypadku nawozu potasowo-magnezowego nie ma żadnych obaw że to zaszkodzi. W przypadku gnojowicy zaleca się 4 tygodniowy odstęp po między wysiewem wapna o wylaniem gnojowicy . Jeżeli gleba będzie mieszana zaraz po wylaniu gnojowicy to okres karencji można nieznacznie skrócić .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Standardowo okres karencji dla RSM ze względu na obecność azotu w formie amonowej wynosi 2-4 tygodnie ( w zależności od wilgotności) . Czyli po wykonaniu oprysku RSM należy odczekać 2-4 tygodnie i można zastosować nawóz wapniowy na wierzch w postaci granulatu . Jeżeli granulat wapniowy ze względu na suszę nie rozłoży się całkowicie to należy unikać stosowania azotu w formie amonowej - pozostałe formy można stosować . Jeżeli po granulkach zostaną tylko białe plamki to można uznać że proces rozkładu jest już zakończony .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam, mam pytanie. A mianowicie chodzi o to, że wysiałem wapno polcalc 6 lutego br i chciał bym teraz rozsiać nawozy magnezowo potasowe oraz wylać gnojowicę. Mamy teraz 16 marzec i te granulki wapna jeszcze się do końca nie rozpuściły. I czy stosując teraz ww nawozy nie będzie problemu poprzez straty oraz uszkodzenie roślin ? Pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Łukasz

Czytaj więcej...
Po jakim czasie, po zastosowaniu pierwszej, wiosennej dawki RSM na pszenicę ozimą można rozsiać wapno granulowane? Czy przy formie płynnej nawozu azotowego i zastosowaniu go przed wapnem również należy zachować odstęp? A jeśli tak, to jak długi?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Grzegorz

Czytaj więcej...
Jeżeli granulka wapna Polcalc wpadnie do liści nie spowoduje to żadnej szkody . Nasz produkt jest nieszkodliwy w kontakcie z zielenią . Dodatkowo wapno granulowane posypane po wierzchu i nawozy fosforowe dawane pod agregat nie będą się w żaden sposób blokowały gdyż takie ryzyko istnieje tylko w kontakcie bezpośrednim . Po upływie okresu karencji minimum 4 tygodnie . proces ten przebiega łagodnie i nie powoduje strat .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
A jeżeli będę siał to wapno kiedy rośliny będą już rosły to nie poraże ich albo nie zachamuje to działania nawozów fosforowych które działają długo?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Czarek

Czytaj więcej...
Jeżeli rozsieje wapno gdy np kukurydza będzie miała 4 liście to czy wapno nie przypali jej kiedy granulki wpadną do liści?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Czarek

Czytaj więcej...
Standardowo trzeba zachować odstęp 4 tygodniowy w przypadku aplikacji po wierzchu . W przypadku dawania fosforanu pod agregat a wapna na wierzch odstęp taki nie jest konieczny .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
A ile trzeba czekać po rozsianiu fosforanu i po siewie czy to kukurydzy czy trawy żeby wysiać wapno? Tak jak piszecie minimum 4 tygodnie po zasiewie?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Czarek

Czytaj więcej...
Wapno granulowane najlepiej wysiewać po wyrównanej powierzchni pola . Tak aby granulki równomiernie pokryły powierzchnię. Efekt odkwaszania jest wtedy najbardziej efektywny . W takim przypadku lepiej wysiać wapno już po zasiewie a nawet po wschodach a pod agregat dać inne nawozy np. fosforan. pozdrawiam Ekspert Polcalc

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam. Wiele dobrych opinii słyszałem o waszym produkcie i dlatego zdecydowałem się na jego zakup. Mam pytanie. Chciałbym wysiać wapno węglanowe pod kukurydzę i trawę. Czytałem że nie mogę mieszać wapna m.in z fosforanem. Czy mogę wysiać wapno jakiś miesiąc przed siewem kukurydzy i trawy na tzw. skibe? I następnie po miesiącu wysiać np. fosforan? Nie stracę wtedy właściwości wapna i nawozów?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Czarek

Czytaj więcej...
W zależności pod jakie uprawy - najważniejsze aby sypać granulat po wierzchu , równomiernie , przy wysiewie proszę pamiętać aby wałek rozsiewacza był rozłączony aż do momentu rozpoczęcia wysiewu - w przeciwnym razie granulat zostanie zmielony przy ujściu stożka rozsiewacza co spowoduje jego zatkanie . Jest to często popełniany błąd a równomierny wysiew jest kluczem do równomiernego procesu odkwaszania. Przypomnę tylko że jedna granulka polcalc odkwasza pół kilograma kwaśnej gleby z pH 4,0 do wartości pH 7,0 . Aby wykorzystać ten potencjał trzeba równomiernie rozsiać nawóz po powierzchni gleby i dać mu czas na przeniknięcie w głąb humusu i zmianę pH. Dla tego trzeba wybrac taki moment wysiewu nawozu aby nie mieszać go z glebą do całkowitego wchłonięcia ( w zależności od wilgotności i opadów - od 2 tygodni do kilku miesięcy w przypadku suszy)

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
kiedy dac i rosac te krede

Produkt: Wapno granulowane Autor: karol

Czytaj więcej...
W zasadzie saletrzak jest nawozem zawierającym już w sobie węglan wapnia oraz węglan magnezu więc mieszać ten nawóz można bez obaw o jakiekolwiek straty azotu czy wapnia z produktem Polcalc , który w 98% składa się z węglanu wapnia . pozdrawiam Expert polcalc

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Jeśli wysieje wapno na zboża ozime pszenica , żyto po jakim czasie mogę wysiać saletrzak ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: grzesiek

Czytaj więcej...
witam, Gleba która wymaga pilnego i skutecznego odkwaszenia nie powinna być mieszana po wysiewie granulatu na wierzch . Jeżeli jednak pH gleby jest na poziomie powyżej 6 to na takiej glebie można wymieszać nawóz agregatem . Natomiast nigdy wapna granulowanego nie mieszamy głęboko z humusem - czyli nie robimy orki po wysiewie . Wapno Polcalc jest nawozem typowo przeznaczonym dla gleby - nie odżywia w sposób bezpośredni rośliny tak jak to robią nawozy azotowe - zadaniem wapna polcalc jest radykalna przemiana chemiczna gleby na przyjazną dla roślin dopiero w wtedy roślina może korzystać w pełni z dostępnych pierwiastków i minerałów . Dla tego tak ważna jest metoda wysiewu czyli głównie równomierność procesu odkwaszania i jego prawidłowy przebieg. Te rośliny które Pan wymienił (bob, por, rzodkiewka koperek ) bardzo lubią nasze wapno i z pewnością stosowanie Polcalcu czy to w dużych uprawach wielkopowierzchniowych czy w ogródku przynosi im wiele korzyści przekładając się na jakość i ilość plonu. Pozdrawiam

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Wpisz swoją opinięwitam wasze wapno stosuje drugi rok ale dopiero teraz znalazłem waszą strone wapno wysiewalem wiosną pod bób a następnie po okolo dwoch tygodniach agregatowalem aby było dobrze wymieszane z gleba bób mialem bardzo udany,ale z tegoco czytam lepiej jest zastosowacto wapno jużpo siewie czy ta zasada dotyczy wszystkich grup roslin interesujemnie głównie stosowanie tego wapna w bobie, porze, rzodkiewce koperku, pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Imięwitold

Czytaj więcej...
witam, Pod jary jęczmień najlepiej wysiać wapno wcześniej gdyż jest on bardzo wrażliwy na zakwaszenie i na nieodpowiedniej glebie może po wschodach żółknąć i wypadać . Dobrze jest więc odkwasić glebę jeszcze przed zasiewem . Można wysiać na zamarzniętą glebę - im wcześniej tym lepiej . pozdrawiam ekspert Polcalc

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Jak najlepiej wysiać wapno granulowane pod jęczmień jary do podniesienia ph. W okresie zimowym na zamarzniętą glebę,potem z wiosny agregat i siew, czy może jednak czekać na siew i dopiero wapno na końcu na wierzch?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marek

Czytaj więcej...
witamy, Oczywiście można zastosować na wiosnę a nawet zimą na zmarzlinę . Jednak mieszanie z saletrą amonową nie wchodzi w grę . Z siarczanem magnezu można zmieszać zachowując 2-4 tyg odstęp w zależności od wilgotności gleby .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam. Mam takie pytanie czy wapno Polcalc mogę zastosować na wiosnę w rzepaku ponieważ dostałem wyniki badań gleby i odczyn jest kwaśny. Na wiosnę stosuję również saletrę amonową i siarczan MG i czy nie będzie błędem zastosować do tego wapno? pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marcin

Czytaj więcej...
Tak, wszędzie tam gdzie jest potrzeba optymalizacji parametrów gleby pod kątem pH nasz produkt jest wskazany i z pewnością żaden inny produkt nie da lepszego efektu . Dawkowanie pod uprawy sadownicze zależy od stopnia zakwaszenia ale minimalna dawka to 500kg na hektar a maksymalnie można dac 1000kg .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam.Czy wasze wapno można użyć pod uprawy sadownicze (czereśnie) i w jakich dawkach.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Przemek

Czytaj więcej...
Proces odkwaszania do optymalnego pH gleby każdorazowo przebiega inaczej - dużo zależy od samej gleby - inaczej zakwasza się gleba lekka a inaczej ciężka . Podobnie rzecz się ma z odkwaszaniem gleby . Doprowadzenie gleby do optymalnego pH w przypadku gleby ciężkiej jest bardziej kosztowne i długotrwałe ale efekty są dłuższe - czasem kilkuletnie . Gleba lekka szybciej się odkwasi i mniejszym kosztem ale efekt utrzyma się 2- 3 lata . Dużo zależy również od agrotechniki i ilości stosowania środków zakwaszających . Granulat Polcalc nie jest wapnem jednorocznym w rozumieniu długości oddziaływania . Granulat polcalc jest jednorocznym w sensie szybkości działania - oznacza to że w pierwszym roku działa w 100% . Wapna kopalniane (tzw. z Łodki ) rozkładają się przez kilka lub kilkadziesiąt lat a największe frakcje i najsłabiej zmielone nie rozkłada się wcale.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
przez jaki okres czasu od zastosowania tego wapna wystepuje optymalne ph? czy to jest działanie jednoroczne?

Autor: Jacek

Czytaj więcej...
witam Wapno granulowane polcalc daje się w ilościach od 500 o 1000kg na ha . Na jęczmień na tak zakwaszonej glebie lepiej dać górną dawkę . Jęczmień jest rośliną bardzo wrażliwą na niskie pH i w złych warunkach nie wschodzi wcale lub wypada zaraz po wschodach . Jeżeli zastosuje Pan granulat w tej dawce, po wierzchu i w tym okresie to do wiosny powinno nastąpić odkwaszenie gleby do optymalnej wartości .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
jesl pod orkie wyseje 400kg luboplonu to na wierh ile mam wysiac polcalcu? ph gleby 3,8 szykowane pod jeczmien jary

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jacek

Czytaj więcej...
witam Nie powinno się wysiewać powyżej 1 tony na hektar jednorazowo- lepiej jest wysiać dwa razy po jednej tonie w dwóch różnych sezonach niż jeden raz 2 tony . Wapno granulowane nadaje się również pod ziemniaki . Najważniejsze aby wysiać wapno po wierzchu i dać mu czas na przeniknięcie wgłąb gleby bez jej mieszania. Nie ma przeciwwskazań do stosowania z luboplonem wapniowo-magnezowym .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam.czy sa jakies przeciwwskazania do stosowania tego wapna z luboplpnem wapniowo-magnezowym? jesli nie ma to jaka dawkie wapna użyc

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jacek

Czytaj więcej...
Witam. Na wiosnę planuje zasiać jęczmień jary na powierzchni 0,7ha a ph mam 3.8 wiec moje pytanie ile mogę maksymalnie wysiać wapna teraz na jesieni? Czy to wapno nadaje sie również pod ziemniaki?

Autor: Jacek

Czytaj więcej...
Niedawno dowiedziałem się o waszym wapnie i planuje kupić 3t na próbe i wysiać teraz jesienią pogłównie na lucerne i mieszanke gorzowską.O efktach napisze na wiosne

Produkt: Wapno granulowane Autor: ImięMarcin

Czytaj więcej...
wapno polcalc działa bardzo szybko gdyż jest to wapno kredowe . Ważne aby nie mieszać go z glebą . Granulka powinna rozłożyć się z powierzchni gruntu i powoli przenikać w głąb humusu. Najlepszym terminem wysiewu będzie okres w którym pole nie będzie przez dłuższy czas mieszane ( orki, talerzówki, agregaty) . Granulka powinna mieć czas na przeniknięcie i całkowity rozkład . Ważne też aby pole w momencie wysiewu było równe tak aby wysiew był równomierny, bruzdy i nierówności spowodują nadmierne gromadzenie się granulatu i osłabią równomierność procesu odkwaszania . W przypadku kukurydzy na kiszonkę i owsa wysiew można przeprowadzić jesienią ( jeżeli powyższe warunki zostaną spełnione) lub wiosną po zasiewie bezpośrednio na powierzchnię pola.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam wapno polcalc idealnie nadaje się do wysiewu pogłównego , szybko się rozkłada a precyzyjny wysiew pozwoli równomiernie odkwasić glebę .Zabieg można wykonać również wiosną a nawet zimą na lekką pokrywę śnieżną . Jednak najlepszym terminem będzie jesień ze względu na długi czas na proces odkwaszania . Przypominam że wapno granulowane polcalc powinno być wysiewane pogłównie na wyrównaną powierzchnię gleby i nie powinno być mieszane z glebą , granulka rozpadnie się na powierzchni i stopniowo wraz z wodą opadową będzie przenikać wgłąb humusu.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam . Kiedy najlepiej wysiać wapno polcalc pod owies oraz kukurydze na kiszonkę ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Imię

Czytaj więcej...
witam mam pytanie czy wapno polcalc mozna wysiac pogłownie na zboza ozime pszenica zyto i kiedy to zrobic wiosna czy jesienią ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: grzesiek

Czytaj więcej...
Tak - wapno granulowane można stosować na każdy rodzaj gleby - proszę pamiętać aby wysiewać nasz produkt po wierzchu i nie mieszać z glebą najlepiej na wyrównane pole .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Witam czy państwa wapno granulowane nadaje się do stosowania na gleby lekkie ?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Łukasz

Czytaj więcej...
witam Wapno przy tak wysokim pH nie jest wskazane , w celu wzbogacenia gleby o magnez najlepiej zastosować pewny i sprawdzony kizeryt . Jest to forma soli magnezu i siarki . Co do wapna z magnezem to lepiej nie eksperymentować gdyż obecnie nie ma w Polsce dobrego i pewnego surowca magnezowego .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Wapno super stosowalem pod pszenice i efekt super jak na ten suchy rok. Reszte wysialem na sciernisko pod agregat a na wiosne druga dawka poglownie. Mam male gosodarstwo i wszyscy sie smiali co kupilem ale juz innaczej sasiedzi patrza. Warto polecac taki produkt. Dziekuje

Produkt: Wapno granulowane Autor: Pawel

Czytaj więcej...
Witam. Proszę o rade bo mam niska zawartość magnezu w glebie przy ph 7.7 chce zasiać przeżyto ozime wapno kupione i nie wiem co robic.

Autor: Jacek

Czytaj więcej...
Wapno powinno się całkowicie rozłożyć. Duży wpływ na rozkład granulek ma wilgotność - im wyższa wilgotność tym proces odkwaszania po wysiewie pogłównym będzie szybszy . W przypadku długotrwałej suszy granulat można wysiać po orce na wyrównaną powierzchnie pola.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
mam pytanie ile musi leżeć wapno polcalc na wierzchu żeby można je przyorać?

Produkt: Wapno granulowane Autor: adam

Czytaj więcej...
Najbardziej wskazaną dawką - ze względu na wielkość granulki polcalc i równomierność pokrycia gruntu - jest dawka 500kg na ha . W takiej dawce wapno można stosować wyłącznie na wierzch .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Tak więc coroczna dawka po siewie w ilości 200kg/ha byłaby wystarczająca? Czy można wapno sprowadzić w jakiś sposób bezpośredni od Państwa?

Autor: Maciej

Czytaj więcej...
Tak , nawozy mineralne działają pod wpływem wody więc szybkość efektu zależy od wilgotności gleby i ilości opadów. Częstość stosowania zależy od indywidualnych potrzeb . Zawsze lepsze będzie stosowanie wapna w mniejszych dawkach częściej niż w jednej dawce raz na kilka lat .

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
W taki razie tak zrobię chociaż stosując na wiosnę w pszenicy za szybko mi się nie rozłożyło, ale może to efekt małych opadów. W grochu po wymieszaniu z glebą efekt był lepszy... Poleca Pan stosowanie wapna corocznie w jakiś dawkach np. pod orkę czy po siewie ? Czy tak jak większość praktykujących w jakiejś określonej dawce co jakiś czas np. 3-4 letnim cyklu?

Autor: Maciej

Czytaj więcej...
W tym przypadku jak i ogólnie na oziminy wapno granulowane należy zastosować po zasiewie na wierzch . pozdrawiam Ekspert Polcalc

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Mam takie pytanie, a raczej prośbę o poradę. Przed jęczmieniem ozimym na kawałku o ph około 5,5 jak najlepiej zastosować wapno granulowane? Dodam, iż mam zamiar stosować polifoskę 6 w której skład wchodzi azot w formie amonowej. Myślałem, aby wykonać dość szybką orkę i po 2 tygodniach po zastosowaniu polifoski czy też dzień przed siewem wysiać wapno w dawce 500kg/ha. Proszę o poradę

Produkt: Wapno granulowane Autor: Maciej

Czytaj więcej...
Polecam tylko produkty z Polcalc najwyższa jakość, duży wybór i co najważniejsze niska cena, cena na każdą kieszeń :)

Produkt: Wapno granulowane Autor: Dorota

Czytaj więcej...
Firma godna polecenia, godna zaufania, w ofercie posiada najlepsze wapno granulowane. Polecam tylko polską firmę Polcalc Sp. z o.o.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Mieczysław

Czytaj więcej...
Witam Wapno granulowane należy stosować prawie wyłącznie po wierzchu na wyrównanej powierzchni pola - wtedy efekty odkwaszania są najlepsze. Nie należy wapna mieszać z glebą chyba że pH gleby jest na wysokim poziomie wtedy dajemy wapno pod agregat ale nie należy stosować jednocześnie azotu w formie amonowej . Więc jesienią na oziminy dobrze jest wysiać wapno granulowane nawet bezpośrednio po zasiewie a przed wschodami . Im większa będzie wilgotność tym szybsze będzie działanie i rozkład granulek. Pozdrawiamy

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Zastosowałem pogłównie na pszenżyto ozime, czekam na efekty. Pytanie moje czy wapno granulowane można stosować po żniwach na ściernisko i później podorywka czy lepiej na jesień po pod agregat przed zasiewami ozimin?

Produkt: Wapno granulowane Autor: Tomek

Czytaj więcej...
Witam - chciałam powiedzieć że dobre wapno takie jak wasze podwaja działanie nawozów azotowych i NPK i jest to prawda . Mogli byście to napisać w waszej ulotce bo wielu o tym nie wie, pozdrawiam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Mario

Czytaj więcej...
stosowałem niemieckie wapna granulowane ale po wierzchu nie zdają rezultatu . Granulki nie rozkładają się tak szybko żeby moc wpłynąć na pH gleby . Wasz produkt rozłożył się praktycznie zaraz po wysiewie i efekty były szybko widoczne . Kazimierz z Tucholi

Produkt: Wapno granulowane Autor: Kaziulek

Czytaj więcej...
Witam Ten produkt jest bardzo dobry i skutecznie odkwasza glebę szczególnie zaobserwowałem na warzywach. Tam gdzie sypałem różnica widoczna gołym okiem .

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marek

Czytaj więcej...
jutro kupuje wapno miejmy nadzieje że będzie dobre

Produkt: Wapno granulowane Autor: mirek

Czytaj więcej...
Witam , ostatnio wiele firm stara się podrabiać wasz produkt i wielu rolników nabiera się kupując produkty w których większość stanowią kamyczki i piasek . Jaka jest wartość takiego nawzu ? Czy sprzedawanie otoczkowanych kamyczków nie jest przestępstwem ? Jeśli tak to komu zgłosić ten proceder ? Proszę o fachową odpowiedź.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Sławek

Czytaj więcej...
warto wypróbować ten produkt- w kategorii wapna nie ma sobie równych . polecam .

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jan

Czytaj więcej...
Szanowni rolnicy! Często pytacie nas jakie mikroleementy zawiera nasz produkt poza głównym składem masy- 98% procent wapnia . Już odpowiadamy : W tonie naszego produktu dodatkowo znajduje się średnio: Magnez wysokoreaktywny: około 20-50kg Żelazo rozpuszczalne: 1-2kg Bor w czystym składniku: 1,6 gram Mangan w czystym składniku: 223 gram Molibden w czystym składniku : 0,07 gram Dodatkowo informujemy że Polcalc III Generacji to produkt w stu procentach Polski oraz że wszystkie surowce użyte do produkcji są krajowe.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
Dobry i skuteczny produkt stosowałem pod buraki robiąc eksperyment, na jednym polu nie dawałem i buraki dużo bledsze i słabszy korzeń. A tam gdzie sypałem to wapno widać efekt , zieleń mocna i intensywna i bulwa o wiele większa - dla tego nie zawaham się stwierdzić że produkt jest mocno skuteczny i w mojej ocenie zastępuje kilka ton zwykłego wapna z kopalni .

Produkt: Wapno granulowane Autor: Henryk

Czytaj więcej...
Panie Edwardzie , To co Pan napisał jest oczywiście prawdą ale prosimy o używanie bardziej stonowanego słownictwa ;) . Pozdrawiamy i cieszymy się że produkt spełnił Pana oczekiwania. Zespół Polcalc

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
To wapno jest bardzo dobre i skuteczne - po wsypaniu do szklanki z wodą momentalnie się rozkłada i nie pozostają kamienie i piasek tak jak w innych granulatach . Ten produkt jest uczciwy i godny ppolecenia bo to co się dzieje na rynku wapna to jawne oszustwo , sprzedają kamyczki i piasek i mówią że to granulaty gonić chołote !

Produkt: Wapno granulowane Autor: edward

Czytaj więcej...
Bardzo dobry i skuteczny produkt , i rzeczywiście błyskawicznie się rozłożył , wysiew też wzorcowo .

Produkt: Wapno granulowane Autor: Sławek

Czytaj więcej...
moje plony w tym roku: rzepak 5t/ha pszenżyto 9t/h owies 8t/ha na każdą działkę dawałem od pół do tony waszego polcalku

Produkt: Wapno granulowane Autor: zbyszek

Czytaj więcej...
witam Po zbiorach rzepaku mogę wreszcie napisać co sadze o tym produkcie: u nas zawsze rzepak dawał 2-2,5 tony a w tym roku około 3 na co u mnie padły rekordowe zbiory 4,5 tony a jako jedyny stosowałem wasze wapno pogłownie na wiosnę więc chyba to zasługa waszego Polcalcu . Polecam ten produkt !!! Paweł Kowalewo Pom.

Produkt: Wapno granulowane Autor: pawel

Czytaj więcej...
Uwaga rolnicy! Stosując wapno wysokoreaktywne bezpośrednio pod uprawę kukurydzy należy bezwzględnie zastosować odżywkę z cynkiem . Dodatkowo przypominam że rośliny strączkowe buraki cukrowe, ziemniaki i uprawy sadownicze są często narażone na brak tego składnika a świeże wapnowanie dodatkowo wzmaga zapotrzebowanie na ten składnik .

Produkt: Wapno granulowane Autor: ekspert

Czytaj więcej...
Wysiałem ten produkt na pastwisko i muszę stwierdzić że zaskoczył mnie efekt jaki dało to wapno . Zieleń jest bardzo intensywna i dwa razy wyższa od tej niewapnowanej . Ciekawostką jest że dałem jedynie pół tony na hektar i że tak szybko widać efekt . Wcześniej nie uwierzył bym że wapno może dawać takie efekty - stąd mój bardzo pozytywny komentarz :) Marek , okolice Lublina

Produkt: Wapno granulowane Autor: Marek

Czytaj więcej...
Bardzo dobry i skuteczny produkt , siałem wczesna wiosną na wierzch i rzeczywiście błyskawicznie się rozłożył , wysiew też wzorcowo .

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jakub

Czytaj więcej...
Oczywiście, POLCALC III Generacji jest nawozem wapniowym przeznaczonym do stosowania pogłównego . Jest to produkt ekologiczny i bezpieczny i nie szkodzi roślinom , bez obaw można go stosować pogłównie na pszenice ozimą . Dzięki 100% reaktywności efekty uzyskamy już w tym sezonie , szczególnie zaleca się wysiewanie granulatu na lekką pokrywę śnieżną , w okresie zimowym . Zespół Polcalc

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
czy moge stosowac wasze wapno granulowane poglownie teraz na pszenice ozima czy jej nie pszypali

Produkt: Wapno granulowane Autor: jacek

Czytaj więcej...
Siałem po głównie i jest efekt Idealne pod zboża i nie tylko do szybkiego odkwaszenia

Produkt: Wapno granulowane Autor: Robert

Czytaj więcej...
Szanowni rolnicy . W związku z częstymi zapytaniami o stosowanie produktu granulowanego POLCALC III GENERACJI na użytkach zielonych informujemy że : Wapno granulowane Polcalc idealnie nadaje się do stosowania na użytki zielone (łąki i pastwiska ) znacząco podnosząc wydajność masy zielonej. Produkt należy wysiewać w dawce od 500kg do jednej tony w zależności od potrzeb i zakwaszenia. POLCALC III GENERACJI idealnie współpracuje z takim nawozem jak mocznik podwajając jego efektywność . Najlepszym terminem wysiewu jest wczesna wiosna i późna jesień. Zespół POLCALC

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
W mojej opinii ten nawóz jest dwa razy skuteczniejszy na kwaśnej ziemi niż azot. Jak gleba jest kwaśna to nawozy nie działają . U mnie efekt wspaniały , aż miło popatrzeć jak to działa. Wcześniej stosowałem wapno z magnezem i efektów nie było nawet jak sypałem po 5 t na ha. Tutaj efekt widać od razu po zastosowaniu, szczególnie na glebach mocno zakwaszonych jak moje dzierżawy.

Produkt: Wapno granulowane Autor: leon

Czytaj więcej...
Witam Zakupiłem ten towar od pośrednika ale muszę pochwalić że produkt jest jak najbardziej godny polecenia, rozsiewałem rozsiewaczem dwutalerzowym i w ogóle się nie zawieszał , chociaż w instrukci doczytałem że w takim może się przywieszać i trzeba będzie rozłączyć jedno śmigło. U mnie rozsiew był super, w mniej jak pięć minut rozsiałem tonę na hektar pod agregat , myślę że po takiej dawce gleba powinna się solidnie odkwasić. Jak będzie porządny efekt to będę waszym stałym klijentem :) Andrzej

Produkt: Wapno granulowane Autor: am

Czytaj więcej...
Granulat bardzo równomierny i w miarę drobny ,rzeczywiście przypomina saletrzak . Co do worków tez nie mam uwag , dobrze że jest ta foliowa wkładka to mogę trzymać nawóz na placu na zewnątrz budynku , ostatnio padało i worki stały dość długo na deszczu ale z tego co widzę to są dobrze zabezpieczone. Wcześniej miałem granulat który mi się zkawalił i zawilgł tak że problem był z wysiewem . Moja opinia jak najbardziej pozytywna , po efektach napiszę jescze jedną ;) Narazie nawóz leżakuje i czeka na żniwa .

Produkt: Wapno granulowane Autor: gienek:)

Czytaj więcej...
Na wiosnę brałem ten towar na próbę i muszę powiedzieć że jestem bardzo mile zaskoczony , dałem przez środek pola próbę na owies i może trochę przesadziłem bo się pokładł i kolor ma jak po rsmie i widać jak działa bo pasek przez środek pola jak by zupełnie inna gleba. Jeszcze takiego mocnego wapna nie widziałem , mam nadzieję że będziecie trzymać jakość towaru bo widać gołym okiem że to wapno działa . Dodam że robiłem też próbę na zakwaszenie ale nie mam elektronicznego miernika tylko płyn . Przed pokazywał na żółto a teraz zielony mocny kolor myślę że to potwierdza że nastąpiło odkwaszenie gleby .

Produkt: Wapno granulowane Autor: Janusz wp

Czytaj więcej...
Dziękujemy za opinię , prosimy podawać informację na jakie uprawy zastosowano nasz produkt , w jakich ilościach i o ile to możliwe podawać stan zakwaszenia pola przed i po zastosowaniu POLCALC III Generacji . Jeżeli robicie państwo badania pH gleby to sugerujemy wykonywać je również po wapnowaniu aby potwierdzić skuteczność zabiegu wapnowania.

Autor: polcalc

Czytaj więcej...
produkt bardzo dobry jakościowo , wysiałem posiewnie na pszenice w tym roku i juz widzę jak zasuwa , w zeszłym roku ciężko jej było i żółkła a w tym roku ciemna zieleń i pole równiutkie aż miło się patrzy. Zobaczymy jeszcze jak przełoży sie na plonowanie ale w porównaniu z sąsiada polem to niebo a ziemia :) Andrzej Jedyński

Produkt: Wapno granulowane Autor: AndrzejJ

Czytaj więcej...
wielki plus dla tej firmy że sami produkują i sami sprzedają towar, bo w tym temacie pośrednicy wyczyniają już cuda , jeżdżą i wciskają towar niewiadomego pochodzenia jako super wapno bez żadnego kwitu a po zakupie okazuje się że zapłaciło się 500zł za coś co jest warte w kopalni najwyżej 15 . Tutaj produkt jest sprawdzony i za każdym razem jest to samo a nie raz takie raz siakie .

Produkt: Wapno granulowane Autor: Andrzej z Mogilna

Czytaj więcej...
Potwierdzam że produkt wysiewa się i rozpuszcza wzorcowo

Produkt: Wapno granulowane Autor: Okolice kalisza

Czytaj więcej...
Sceptycznie podchodzę do wynalazków, długo się wahałem, rozważając zakup droższej wersji wapna niemieckiego producenta czy tej polskiej nowości . Jak na razie jestem miło zaskoczony . Jakość identyczna a nawet lepsza od uznanych producentów . Super się sieje i na moje oko daje efekt odkwaszania lepszy jak kilkanaście ton standardowego wapna kopalnianego nie wspominając o innych wynalazkach co to w nazwie mają granulowane a po zakupie przechodzą w formę kamienną lub w najlepszym razie pylistą:) . Ten produkt jest pewny i sprawdzony , śmiało polecam

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jerzyk Radziejów

Czytaj więcej...
Jestem bardzo zadowolony, rozsiałem po 600kg pod rzepak i w pierwszym miesiącu granulki się rozłożyły i można było obserwować jak się powoli rozkładają i przenikają do gleby. Ph miałem na poziomie 5,5 a teraz jak zmierzyłem to wierzchnia warstwa 7 a spód około 6 . cena rewelacyjna, parametry bardzo dobre.

Produkt: Wapno granulowane Autor: Kowal

Czytaj więcej...
Ten nawoz jest genialny za tę cenę. niebo lepszy od markowych nawozów z wapnem które stosowałem się do tej pory. Jesieniom zeszłego roku zrobiłem test na lucernie i rzepaku i mam porównanie .Produkt godny polecenia tym bardziej że do tej pory nie było pewnego wapna w naszej okolicy. Jedyną wadą jest to że w trakcie rozsiewania nowszym rozsiewaczem z dwoma przeciwbieżnym smigłami mocniej pyli i lekko mieli granulki i lepiej rozsiewać jednym talerzem ale nie jest to żadną ujmą bo i tak w 95 procentach na polu zostają granulki a nie pył i w rozsiewaczu.Do tego ani razu mi się nie przywiesił i pole jest super równo pokryte granulkami . Absolutnie dokonałbym tego wyboru jeszcze raz!

Produkt: Wapno granulowane Autor: rysiek

Czytaj więcej...
Polecam wapno granulowane z tej firmy, bardzo dobrze się wysiewa i efekt widać od razu po rozsianiu .

Produkt: Wapno granulowane Autor: Jo23

Czytaj więcej...
Witamy na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do zadawania pytań oraz dzielenia się swoimi opiniami na temat naszych produktów. Pozdrawiamy Zespół Polcalc

Autor: userP

Czytaj więcej...